Նոր մեղադրանքներ՝ Սարի թաղում լրագրողների գործունեությանը խոչընդոտելու համար 08/29/2016 13:09 | Քրեական խրոնիկոն
2016թ. հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում երկու անձանց ևս մեղադրանքներ են առաջադրվել:
Ինչպես հայտնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, քաղաքացիներ Ա. Տ.-ին և Ֆ. Ս.-ին մեղադրանքներ են առաջադրվել՝ 2016թ. հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի ընթացքում լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու համար: Վերջիններիս նկատմամբ ընտրվել է անազատության մեջ պահելու հետ չկապված խափանման միջոց:
Քննությամբ հիմնավորվել է, որ ոստիկանները խոչընդոտել են լրագրողների աշխատանքը, վնասել տեխնիկան
Հիշեցնենք, որ նույն քրեական գործի նախաքննության ընթացքում արդեն 6 անձանց տարբեր մեղադրանքներ են առաջադրվել առերևույթ հանցագործություններ կատարելու, այդ թվում՝ լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու համար:

Еще двоим лицам предъявлено обвинение за воспрепятствование деятельности журналистов в ходе событий в ереванском квартале Сари тах 08/29/2016 15:33 | Криминальная хроника
Еще двоим лицам предъявлено обвинение в рамках расследуемого Специальной следственной службой Армении уголовного дела по факту произошедших в ночь на 30 июля беспорядков в ереванском районе Сари тах, сообщает пресс-служба ССС РА.
Как отмечается в сообщении, двоим гражданам – А.Т. и Ф. С. - предъявлены обвинения за воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналистов в ходе событий в квартале Сари тах. В отношении них избрана мера пресечения, не связанная с лишением свободы.
В ведомстве отметили, что в ходе предварительного следствия по данному уголовному делу уже шестерым гражданам предъявлены различные обвинения за совершение предполагаемых преступлений, в том числе, за воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналистов. Следствие по делу продолжается.