Պավել Մանուկյանը կմնա կալանքի տակ 08/19/2016 11:08 | Քրեական խրոնիկոն
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավել Մանուկյանի պաշտպանների վերաքննիչ բողոքը մերժվել է: Մանուկյանը կմնա կալանքի տակ:
Ընդամենը րոպեներ առաջ այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց Պավել Մանուկյանի պաշտպան Հարություն Բաղդասարյանը: Թե ինչ է մերժման հիմքում դրել դատարանը, այս պահի դրությամբ պաշտպանը դժվարացավ պատասխանել, քանի որ դեռևս իրեն չէին տրամադրել դատարանի որոշումը, միևնույն ժամանակ ենթադրաբար նշեց, որ ինչպես սովորաբար է լինում նման դեպքերում՝ «կարող է խուսափել գործի քննությունից, թաքնվել, խոչընդոտել»:
Հիշեցնենք նաև, որ այսօր «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում նախատեսվում է Պավել Մանուկյանի վիրահատությունը:
Պավել Մանուկյանը հրազենային վնասվածքն է ստացել զույգ ազդրերի շրջանում, բացի այդ նրա մոտ ախտորոշվել է աջ ազդրի բազմաբեկոր կոտրվածքով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով՝ որպես խափանման միջոց ընտրելով կալանավորումը:

Член группы “Сасна црер” Павел Манукян останется под стражей 08/19/2016   12:15  |  Криминальная хроника
Апелляционная жалоба адвоката Павла Манукяна - одного из членов группы “Сасна црер”, захватившей 17 июля территорию полка патрульно-постовой службы Полиции в Ереване, отклонена. Манукян останется под стражей.Об этом сообщил адвокат Манукяна – Арутюн Багдасарян.
Напомним, сегодня в УИУ “Больница для осужденных” Павлу Манукяну планируют провести операцию.
Манукян получил огнестрельное ранение обоих бедер. Кроме того, у него диагностировали многооскольчатый перелом правого бедра.
Павлу Манукяну предъявлены обвинения по части 3 статьи 219(Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и статье 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.