Ձերբակալվել է ևս երկու անձ՝ հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի գործով 08/17/2016   10:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում շարունակվում է 2016թ. հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի (պաշտոնեական դիրքը չարաշահելը), 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (բռնությամբ զուգորդված պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը) և 164-րդ հոդվածի (լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելը) հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես հայտնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել են քաղաքացիներ Դ. Կ.-ն և Գ. Ա.-ն՝ առերևույթ հանցագործություններ կատարելու, այդ թվում՝ լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու կասկածանքով:
Հիշեցնենք, որ նույն հանցավոր արարքի կատարման համար նախկինում մեղադրանք էր առաջադրվել երկու այլ անձանց՝ Վ. Մ.-ին և Ս. Կ.-ին: Վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել էր կալանավորումը:
Այսպիսով, 2016 թվականի օգոստոսի 17-ի դրությամբ՝ Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ քրեական գործով քրեական հետապնդում է իրականացվում 4 անձի նկատմամբ:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը և նրա հետ համագործակցող իրավապահ մյուս մարմինները շարունակում են ձեռնարկել դեպքի հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցանք կատարած անձանց նույնականացնելու և հայտնաբերելու համար անհրաժեշտ ինչպես քննչական ու դատավարական, այնպես էլ օպերատիվ-հետախուզական բոլոր հնարավոր միջոցները:
Նախաքննության հետագա ընթացքի վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության կողմից կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
13:17 16/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ժառանգություն» կուսակցության հայտարարությունը
10:12 15/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում լրատվական դաշտը պարտավոր է լինել անկախ, իսկ պետությունը պարտավոր է երաշխավորել այդ անկախությունը. Անի Հովհաննիսյան
16:56 13/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊՊԾ գնդի տարածքում փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած ոստիկանը մահացել է
15:56 12/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՈւսումնասիրվում են ԶԼՄ-ներով տարածված բոլոր տեսաձայնագրություններն ու հրապարակումները
13:11 12/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրեաս Ղուկասյանը շարունակում է հացադուլը
11:05 12/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԹևան Պողոսյանը Դավիթ Սանասարյանի, Արմեն Մարտիրոսյանի և Հովսեփ Խուրշուդյանի փոխարեն պատրաստ է անազատության մեջ փոխարինել նրանց
10:40 12/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորվել է Սարի թաղում լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտող և խմբով խուլիգանություն կատարող երկու անձ
13:33 11/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը գտնվում է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ մերձակայքում
12:47 11/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ պատգամավորներին կրկին չեն թույլատրել Նուբարաշենում տեսակցել կալանավորներին

Еще два человека задержаны по уголовному делу о беспорядках в ереванском квартале Сари тах 08/17/2016   13:33  |  Криминальная хроника
Специальной следственной службой продолжается предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту произошедших в ночь на 30 июля в ереванском квартале Сари тах беспорядков, сообщает пресс-служба ССС РА.
Уголовное дело заведено по признакам ч. 1 ст. 308 (злоупотребление должностными полномочиями), ч. 2 ст. 309 (превышение должностных полномочий с применением насилия, оружия или специальных средств) и ст. 164 (воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналиста) Уголовного кодекса Армении.
В результате предпринятых действий были обнаружены и задержаны двое граждан - Д.К.и Г.А. - по подозрению в совершении преступлений, в том числе, в воспрепятствовании законной профессиональной деятельности журналиста.
Напомним, ранее еще двоим гражданам было предъявлено обвинение по этой же статье. В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Таким образом, по состоянию на 17 августа уголовное преследование в рамках уголовного дела по событиям в районе Сари тах осуществляется в отношении четырех человек.
Специальная следственная служба и сотрудничающие с ней другие правоохранительные органы продолжают предпринимать все возможные следственные и процессуальные, а также оперативно-розыскные действия, необходимые для установления всех обстоятельств и идентификации и нахождения предполагаемых преступников.