ՊՊԾ գնդի տարածքում փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած ոստիկանը մահացել է 08/13/2016 16:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ մահացել է հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած ոստիկան, նույն գնդի հերթապահ ոստիկանության ավագ ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Առողջապահության նախարարության մամլո խոսնակ Անահիտ Հայթայանից:
Ոստիկանը փոխհրաձգության հետևանքով ստացել էր կրծքային-որովայնային հրազենային վիրավորում և օգոստոսի 7-ինց թիվ 1 համալսարանական կլինիկայից տեղափոխվել «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունք, քանի որ պոլիօրգանային անբավարարության հետևանքով հեմոդիալիզի անհրաժեշտություն էր առաջացել։

Полицейский, раненный в результате перестрелки на территории полка ППС в Ереване, скончался в больнице 08/13/2016   17:49  |  Лента новостей
Сотрудник Полиции, старший прапорщик Гагик Мкртчян, раненный в результате произошедшей 17 июля перестрелки на территории полка патрульно-постовой службы, скончался в субботу в больнице. Об этом “Фактинфо” сообщила пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Анаит Айтаян.
Полицейский получил огнестрельное грудобрюшное ранение и 7 августа был переведен из Университетской клиники№1 в реанимационное отделение медцентра “Астхик”, поскольку возникла необходимость в гемодиализе из-за полиорганной недостаточности.
За время противостояния погибли трое сотрудников Полиции. Есть также раненые как среди сотрудников правоохранительных органов, так и членов группы.