Հայ դիրքապահների ուղղությամբ կրակել են նաև դիպուկահար հրացաններից 08/04/2016 09:21 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 36 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 430 կրակոց, այդ թվում 52 կրակոց դիպուկահար հրացաններից:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан ночью стрелял по армянским позициям из снайперских винтовок – Минобороны НКР 08/04/2016 09:26 | Карабахский конфликт
В ночь на 4 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня 36 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана из стрелкового оружия различных калибров произвели по армянским позициям более 430 выстрелов, в том числе 52 выстрела – из снайперских винтовок.
“Передовые части Армии обороны полностью контролируют ситуация на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.