ՔԿ. Կատարվում է քննություն՝ պարզելու Վանաձորի տարածքային հարկային տեսչության իրավաբանի մահվան հանգամանքները 08/01/2016   16:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու Վանաձորի  տարածքային հարկային տեսչության իրավաբան Ա.Կարապետյանի մահվան հանգամանքները։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից, 2016 թվականի օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 10:15-ին, ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, Վանաձոր քաղաքի Լոռվա 9 հասցեում՝ կամրջի տակ, հայտնաբերվել է տղամարդու դի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական խումբը: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է տղամարդու ինքնությունը, ով Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, Վանաձորի  տարածքային հարկային տեսչության իրավաբան, 1973թ. ծնված  Ա. Կարապետյանն է:
Դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Լոռու մարզային քննչական վարչությունում կատարվում է քննություն՝ պարզելու Ա. Կարապետյանի մահվան հանգամանքները:

СК Армении выясняет обстоятельства гибели юриста налоговой инспекции Ванадзора 08/01/2016   18:01  |  Лента новостей
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области проводится расследование для установления обстоятельств гибели юриста территориальной налоговой инспекции Ванадзора А. Карапетяна.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, в 10:15 1 августа 2016 года поступил сигнал о том, что в тот же день, примерно в 09:30 под мостом, расположенным на Лори 9 в городе Ванадзор, обнаружен труп мужчины.
“На место происшествия немедленно выехала следственная группа. В результате предпринятых мероприятий была установлена личность мужчины: им оказался житель города Ванадзор, юрист территориальной налоговой инспекции Ванадзора А. Карапетян, 1973 года рождения. При внешнем осмотре тела следов насилия не обнаружено. Назначена судебно-медицинская экспертиза”, - отмечается в сообщении СК.
Следственным управлением по Лорийской области проводится расследование для установления обстоятельств смерти А. Карапетяна.