Պավել Մանուկյանի և նրա որդու նկատմամբ կալանքի որոշումներն օրինակ չեն և կբողոքարկվեն վերաքննիչ դատարան. Ինեսսա Պետրոսյան 08/01/2016   12:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ՝ Պավել Մանուկյանի և նրա որդի Արամ Մանուկյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված կալանավորումն առաջիկայում կբողոքարկվի վերաքննիչ դատարան: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց հայր և որդի Մանուկյանների պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Պաշտպանն առանձնապես լուրջ սպասելիքներ չունի բողոքարկումից, սակայն նշեց, որ  դատարանի որոշումները իրենք գնահատում են ոչ օրինական, քանի որ դատարանը իր որոշման պատճառաբանական մասում նշում է, որ իր պաշտպանները կարող են խուսափել, խոչընդոտել գործի քննությանը կամ փախուստի դիմել:
Ինեսսա Պետրոսյանի գնահատմամբ, այս ամենն ակնհայտ անտրամաբանական է այն դեպքում, երբ Պավել Մանուկյանին երեկ պատգարակի վրա դատարան են տեղափոխել, ապա նույն կերպ  հիվանդանոց, իսկ դատական նիստին մասնակցել են նաև բժիշկներ, որպեսզի նրա հետ որևէ բան տեղի չունենա և չկատարվի նման պայմաններում խոսել այն մասին, որ նա կարող է խուսափել, խոչընդոտել կամ փախուստի դիմել՝ աբսուրդ է:
Կալանքի սանկցիայից հետո  Պավել Մանուկյանը տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ:
Պաշտպանի խոսքով՝ Պավել Մանուկյանը ունի հրատապ վիրահատությունների կարիք, որդին՝ ևս:
Ինեսսա Պետրոսյանը պնդում է, որ իր պաշտպանյալները երկուսն էլ պետք է տեղափոխվեն քաղաքացիական հիվանդանոց, որտեղ կշարունակեն իրենց բուժումը, միևնույն ժամանակ պաշտպանը նշեց, որ Պավել Մանուկյանը ՊՊԾ-ը գնդից դուրս գալուց հետո գտնվում է հացադուլի մեջ:
Հիշեցնենք, որ նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ և 235-րդ հոդվածներով:
10:37 31/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊատանդառված բժիշկներն ազատության մեջ են
02:00 31/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵՄ-ն կոչ է արել իշխանություններին ձեռնպահ մնալ անհամաչափ ուժի գործադրումից, իսկ ցուցարարներին` զերծ մնալ բռնություններից
00:51 31/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵԱՀԿ Երեւանյան գրասենյակը` Երեւանում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին
21:10 30/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊՊԾ գնդի մոտակայքում սպանված Յուրի Տեփանոսյանն երեք երեխայի հայր էր
20:00 30/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեք Ենիգոմշյանը կալանավորվեց. Պաշտպանը պատրաստվում է վերաքննիչ բողոք ներկայացնել
19:31 30/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտ ենք համարում անհապաղ պատժել բոլոր մեղավորներին. ՀՅԴ
19:20 30/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԷրեբունի վարչական շրջանում և հարակից փողոցներում հանրային որևէ միջոցառման իրականացումն արգելված է. Երևանի քաղաքապետարան
19:11 30/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մեզ իրավունք ենք վերապահում դիմել լրագրողների շահերի պաշտպանության այլ օրինական միջոցների». հայտարարություն

Адвокат заявила о намерении обжаловать решения суда об аресте членов группы “Сасна црер” Павла Манукяна и его сына 08/01/2016   12:35  |  Лента новостей
Решение о применении в отношении членов захватиившей в Ереване здания полка ППС группы “Сана црер” Павла Манукяна и его сына – Арама Манукяна - меры пресечения в виде заключения под стражу будет обжаловано в ближайшее время в Апелляционном суде. Об этом на встрече с журналистами в понедельник заявил адвокат Манукянов – Инесса Петросян.
Адвокат особы надежд не связывает с обжалованием, однако отметила, что решения суда они расценивают как незаконное, поскольку суд в мотивировочной части вынесенного им постановления указывает, что ее подзащитные могут препятствовать следствию или обратиться в бегство.
По оценке Инессы Петросян, в этом едва ли можно найти логику, так как Павла Манукяна накануне привезли в суд на носилках, а затем доставили в больницу. В судебном заседании приняли также участие врачи, чтобы с ним ничего не случилось. Можно ли в подобных условиях говорить о том, что он может избежать, препятствовать следствию или пуститься в бега. Это же абсурд”, - отметила адвокат.
Она сообщила, что Павел Манукян доставлен в уголовно-исполнительное учреждение “Больница для осужденных”.
По словам адвоката, Павел Манукян и его сын нуждаются в срочных операциях.Инесса Петросян настаивает на переводе ее подзащитных в гражданскую клинику.
Она также сообщила, что Павел Манукян после выхода из территории полка ППС находится в голодовке.
Павлу Манукяну и его сыну предъявлены обвинения по части 3 статьи 219(Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и статье 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении.