ԱԱԾ. Ձերբակալվել կամ կալանավորվել է 47 անձ. 24 անձի մեղադրանք է առաջադրվել 08/01/2016   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ՀՀ Ոստիկանության պարեկապահակային (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման  փաստի առթիվ 2016թ. հուլիսի 17-ին ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219 (շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235 (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) հոդվածների հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել կամ կալանավորվել է 47 անձ: 24 անձի տարբեր համակցություններով մեղադրանքներ են առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 (պատանդ վերցնելը), 219 և 235 հոդվածներով:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնից, սույն թվականի օգոստոսի 1-ին ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունը գրավոր միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ նշված քրեական գործը, ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 190 հոդվածով նախատեսված քննչական ենթակայության կանոններին համապատասխան, նախաքննության մեկ այլ մարմնին  հանձնելու վերաբերյալ:
12:16 01/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊավել Մանուկյանի և նրա որդու նկատմամբ կալանքի որոշումներն օրինակ չեն և կբողոքարկվեն վերաքննիչ դատարան. Ինեսսա Պետրոսյան
10:37 31/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊատանդառված բժիշկներն ազատության մեջ են
02:00 31/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵՄ-ն կոչ է արել իշխանություններին ձեռնպահ մնալ անհամաչափ ուժի գործադրումից, իսկ ցուցարարներին` զերծ մնալ բռնություններից

СНБ Армении огласила количество лиц, проходящих по делу о захвате территории полка ППС в Ереване 08/01/2016   15:06  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности сообщает, что  в рамках уголовного дела, возбужденного следственным управлением СНБ по факту захвата 17 июля территории полка патрульно-постовой службы Полиции задержаны или заключены под стражу 47 человек.
СНБ уточняет, что уголовное дело возбуждено следственным управлением ведомства по признакам ст. 219 (Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, иных коммуникаций либо их удержание, совершенный организованной группой) и ст. 235 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия) Уголовного кодекса Армении.
Как отмечается в сообщении, 24-м из них по различной совокупности предъявлены обвинения по ст. 218 (Захват заложника), ст. 219 и ст. 235 УК РА.
Также сообщается, что 1 августа следственное управление СНБ подало в Генпрокуратуру письменное ходатайство о передаче предварительного следствия другому следственному органу в соответствии с правилами, предусмотренными статьей 190 (по подследственности) УПК Армении.
Накануне, 31 июля, вооруженная группа сложила оружие и сдалась властям, выступив перед этим с заявлением.Члены вооруженной группы, захватившей территорию полка ППС в Ереване, складывают оружие - 1in.am(Видео)За время противостояния погибли двое сотрудников Полиции - полковник Артур Ваноян и прапорщик Юра Тепаносян. Есть также раненые как среди сотрудников правоохранительных органов, так и членов группы.