Սարի Թաղի բնակիչներին պատճառված վնասների վերաբերյալ հաղորդումներն ու նյութերը ՄԻՊ-ը ուղարկել է Գլխավոր դատախազություն 08/01/2016 13:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում հուլիսի 29-ին և 30-ին տեղի ունեցած խաղաղ հավաքների ընթացքում քաղաքացիների նկատմամբ Ոստիկանության ծառայողների կողմից գործադրած բռնության, նրանց կողմից հատուկ միջոցների կիրառման, դրանց հետևանքով հավաքների մասնակիցներին, ինչպես նաև Սարի Թաղի բնակիչներին պատճառված վնասների վերաբերյալ հաղորդումներն ու նյութերը ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի կողմից ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ քրեական հետապնդման հարուցման հարցը լուծելու նպատակով: Այդ մասին տեղեկանում է ՄԻՊ աշխատակազմը:
Ուղարկված նյութերը վերաբերում են թե՛ ոստիկանության ծառայողների, թե՛ քաղաքացիական հագուստով, քաղաքացիների պնդմամբ, ոստիկանների գործողություններին:

Омбудсмен Армении направил в Генпрокуратуру сообщения и материалы о нанесенном жителям ереванского квартала Сари тах ущербе 08/01/2016 13:54 | Лента новостей
Омбудсмен Армении направил в Генеральную прокуратуру сообщения и материалы относительно случаев применения сотрудниками Полиции насилия в отношении граждан в ходе произошедших 29 и 30 июля инцидентов на улице Хоренаци и в квартале Сари тах в Ереване, применения правоохранителями спецсредств, причинения вследствие этого ущерба как участникам собраний, так и жителям района Сари тах. Об этом говорится в заявлении Офиса омбудсмена Армении.
Отправленные материалы касаются действий как сотрудников Полиции, так и, по утверждению граждан, полицейских в штатском.