Հուլիսի 17-ից սկսված իրադարձությունների հետևանքով հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 25 անձ 08/01/2016 13:22 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊՊԾ գնդի տարածքից երեկ երեկոյան «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել հրազենային վնասվածքով զինված խմբի երեք անդամ։ Համապատասխան բուժում ստանալուց հետո նրանք տեղափոխվել են դատապարտյալների հիվանդանոց։ Այդ մասին տեղեկացնում են առողջապահության նախարարությունից:
Երեկ նույն կենտրոն է ընդունվել հրազենային վնասվածքով մեկ ոստիկան, ով բուժում է ստանում բաժանմունքում։
Հավելենք, որ հուլիսի 29-ին Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի բժշկական կազմակերպություններ դիմածներից դուրս է գրվել ևս 5 տուժած։ Այս պահի դրությամբ հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 17 անձ, որից 3-ը` ոստիկան, 2-ը` լրագրող։
Ընդհանուր առմամբ, հուլիսի 17-ից սկսված իրադարձությունների հետևանքով հիվանդանոցային բուժումը շարունակում է 25 անձ, որից 6-ը` ոստիկան, 2-ը` լրագրող, 3-ը` զինյալ խմբից։ Վերակենդանացման բաժանմունքներում են հինգն են։

Минздрав Армении уточнил число пострадавших в результате последних событий в Ереване, продолжающих стационарное лечение 08/01/2016   14:09  |  Лента новостей
Трое участников вооруженной группы “Сасна црер”, захватившей 17 июля полк патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване и накануне сдавшейся властям, вчера вечером с огнестрельными ранениями были госпитализированы в столичный медцентр “Эребуни”.  Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
После прохождения соответствующего лечения они были переведены в Уголовно-исполнительное учреждение (УИУ) “Больница для осужденных” Минюста РА,
Кроме того, в тот же день в медцентр “Эребуни” с огнестрельным ранением поступил сотрудник Полиции Армении
Сообщается, что выписаны еще 5 человек, обратившихся за медпомощью в медучреждения столицы после произошедших поздно вечером 29 июля на улице Хоренаци и в квартале Сари тах в Ереване инцидентов. На данный момент на стационарном лечении находятся 17 человек, 6 из них – сотрудники Полиции Армении,  двое – журналисты и трое – члены вооруженной группы