Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ բերման է ենթարկվել 165 քաղաքացի. Aravot.am 07/30/2016   10:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Aravot.am-ը հաղորդում է, թե ՀՀ Ոստիկանությունից փորձել է պարզել հուլիսի 30-ի ժամը 10:30-ի դրությամբ բերման ենթարկված քաղաքացիների  թիվը: Ոստիկանության լրատվականից փոխանցեցին. «Երեւան քաղաքի ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ բերման է ենթարկվել 165 քաղաքացի »:
Այլ մանրամասներ չհայտնեցին. «Դա ընդհանուր թիվն է բերման ենթարկվածների, այլ մանրամասներ չենք կարող հայտնել»:
10:25 30/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ազատ Եվրոպա/Ազատություն» ռ/կ նախագահը դատապարտում է հարձակումները «Ազատության» լրագրողների նկատմամբ. Azatutyun.am

165 граждан доставлены в полицейские отделения после разгона демонстрации в Ереване - Aravot.am 07/30/2016   11:13  |  Лента новостей
165 граждан подвергнуты приводу в различные отделения полиции после разгона демонстрации в Ереване. Об этом пишет Aravot.am со ссылкой на пресс-службу Полиции. Иные подробности не сообщаются.
По последним данным, при разгоне демонстрации пострадали 60 человек, которые с различными телесными повреждениями были доставлены в медучреждения столицы. Состояние троих из них оценивается как тяжелое. В числе пострадавших есть  журналисты.