Չարենցավանում հարևանների միջև վիճաբանությունը ողբերգական ավարտ է ունեցել. կասկածյալը ձերբակալվել է 07/28/2016 12:54 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Չարենցավան քաղաքի բնակիչ Գ.Մանվելյանի սպանության դեպքի առթիվ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից, ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հայտնաբերվել է և ձերբակալվել։
2016 թվականի հուլիսի 27-ին՝ ժամը 16:30-ին, «Չարենցավանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ մարմնի բազմակի ծակած-կտրած վերքերով իրենց մոտ է տեղափոխվել Չարենցավան քաղաքի բնակիչ 31-ամյա Գ. Մանվելյանը։ Վերջինս, գիտակցության չգալով, բժշկական կենտրոնում մահացել է:
Դեպքի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քննությամբ ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ Գ. Մանվելյանին կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքները պատճառվել են 2016 թվականի հուլիսի 27-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, Չարենցավան քաղաքի շենքերից մեկի 5-րդ հարկի աստիճանահարթակում հարևանի հետ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:
Հարևանը հայտնաբերվել է և ձերբակալվել։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

В Чаренцаване ссора межу соседями закончилась трагедией 07/28/2016   13:16  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Котайкской области возбуждено уголовное дело по факту убийства жителя города Чаренцаван Г. Манвеляна.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлена личность предполагаемого преступника, который был обнаружен и задержан.
"27 июля 2016 года в 16:30 из ЗАО “Чаренцаванский медцентр” поступил сигнал о том, что к ним  с множественными колото-резаными ранами на теле доставлен 31-летний житель города Чаренцаван Г. Манвелян. Последний, не приходя в сознание, скончался в больнице", - говорится в сообщении.
По данному факту следственным управлением по Котайкской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
Согласно добытым следствием предварительным данным,  не совместимые с жизнью ранения Г. Манвеляну были нанесены во время ссоры с соседом, произошедшей 27 июля 2016 года в районе 16:15 на лестничной площадке пятого этажа одного из зданий в Чаренцаване. Сосед найден и задержан.
“Предпринимаются необходимые меры, направленные на обеспечение разностороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств произошедшего. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении СК.