Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ 07/28/2016   09:25  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  24 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 130 կրակոց, իսկ շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью обстреляли армянские позиции из гранатомета – Минобороны НКР 07/28/2016 09:53 | Карабахский конфликт
В ночь на 28-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня 24 раза, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 130 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо этого, как отмечается в сообщении, на северном направлении(Талиш) линии соприкосновения азербайджанские ВС применили гранатомет типа РПГ-7(1 снаряд).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, – отмечается в сообщении.