Պավել Մանուկյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրելու հարցը դեռևս լուծված չէ 07/28/2016 11:45 | Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը Պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած զինված խմբի անդամ Պավել Մանուկյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրելու հարցը դեռևս լուծված չէ՝ պայմանավորված նրա առողջական վիճակով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Մանուկյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը հավելելով, որ իր պաշտպանյալը ցանկացել է ներկա գտնվել նախաքննական մարմնի կողմից ներկայացված կալանքի միջնորդության քննությանը, սակայն նրա առողջական վիճակը թույլ չի տալիս իրեն տեղափոխելու: Դեռևս վիճակը ծանր է,- ասաց պաշտպանը:
Հիշեցնենք, որ Պավել Մանուկյանը հրազենային վիրավորում է ստացել երկու ոտքերից էլ, փոխհրաձգության ժամանակ վիրավորվել է նաև նրա որդին Արամ Մանուկյանը:
Պավել Մանուկյանին և նրա որդուն՝ Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով:

Павел Манукян хочет присутствовать на суде при рассмотрении ходатайства об избрании ему меры пресечения 07/28/2016   12:07  |  Криминальная хроника
Вопрос об избрании меры пресечения в отношении раненого члена захватившей территорию полка патрульно-постовой службы Полиции группы “Сасна црер” Павла Манукяна пока еще не решен ввиду его состояния здоровья.
Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвока Манукяна – Инесса Петросян. Она отметила, что ее подзащитный пожелал присутствовать на суде при рассмотрении представленного органом предварительного последствия ходатайства об его аресте, однако он на данный момент нетранспортабелен, состояние его пока тяжелое”, - сказала адвокат.
Напомним, Павел Манукян во время произошедшей в ночь на 27 июля перестрелки получил огнестрельные ранения в обе ноги. В результате инцидента был ранен также его сын.
Павлу Манукяну и его сыну Араму Манукяну предъявлены обвинения по части 3 статьи 219(Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и статье 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении.
фото:sputnik.am
17:20 27/07/2016  |  Лента новостейПравоохранители не позволили главе Минздрава Армении войти на территорию полка ППС