Շփման գծի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ 07/27/2016   09:20  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  14 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 100 կրակոց:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են նաև հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին և համապատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
09:20 26/07/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՏարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց
10:37 25/07/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԻնտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում
09:38 23/07/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը. վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող

Полеты азербайджанских беспилотников зафиксированы у южных границ Карабаха - Минобороны НКР 07/27/2016   10:08  |  Карабахский конфликт
В ночь на 27-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня 14 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 100 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо вышеуказанных случаев нарушения перемирия, на южном направлении линии соприкосновения были также зафиксированы полеты разведывательных беспилотных летательных аппаратов противника.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР внимательно следили за развитием событий на передовой и прибегали к соответствующим действиям лишь в случае крайней необходимости”, – отмечается в сообщении.
09:37 26/07/2016  |  Карабахский конфликтВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 27 раз – Минобороны НКР
10:57 25/07/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР сообщает об интенсивных нарушениях перемирия со стороны азербайджанских ВС