Պավել Մանուկյանին և նրա որդուն մեղադրանք առաջադրվեց 07/27/2016   18:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Այս գիշեր Պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած զինված խմբի անդամներ Պավել Մանուկյանին և նրա որդուն՝ Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում  ասաց հայր և որդի Մանուկյանների պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Պաշտպանի խոսքով՝ քիչ անց դատարանում կսկսվի է իր պաշտպանյալների նկատմամբ կալանավորումը ընտրելու վերաբերյալ քննիչի ներկայացված միջնորդության քննությունը:
Պավլիկ Մանուկյանի դուստրը ներկայացնում է այլ վարկած՝ գիշերվա իրադարձությունների վերաբերյալ
Պաշտպանը նաև նշեց, որ Պավել Մանուկյանը մեղադրանքը չի ընդունել:
18:37 27/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանատունը կոչ է արել անհապաղ ազատ արձակել բուժանձնակազմին
18:07 27/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԱԾ-ն զինված խմբի անդամներից վճռականորեն պահանջում է. (Ձայնագրություններ)

Членам группы “Сасна црер” Павлу Манукяну и его сыну предъявили обвинения 07/27/2016 19:07 | Криминальная хроника
Раненным в результате ночной перестрелки членам вооруженной группы Павлу Манукяну и его сыну Араму Манукяну предъявлены обвинения по части 3 статьи 219(Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и статье 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявила адвокат Манукянов – Инесса Петросян.
По словам адвоката, скоро суд приступит к рассмотрению ходатайства об избрании в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу.