Իրավիճակը գնդի տարածքի մոտ սրվում է. զինված խումբն այրել է 3 ավտոմեքենա (տեսանյութ) 07/25/2016 23:11 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի տարածք մտած զինված խումբը այսօր այրել է գնդի 3 ծառայողական մեքենա: Քիչ առաջ նման հայտարարություն է տարածել ՀՀ ոստիկանությունը:
Զինված խումբը հրկիզել է ոստիկանության ծառայողական «Շեվրոլե» ավտոբուսը
Հայտարարության մեջ նաեւ նշվում է, որ նախորդ գիշեր, ոստիկանական «ԳԱԶելն»-ն այրելուց հետո, նրանք փողոց են հանել անվադող, փամփուշտներ լցրել դողի մեջ և այրել՝ իրական վտանգ ստեղծելով շրջակա տների բնակիչների համար:
Իրավապահ մարմինները դարձյալ կոչ են անում խմբի անդամներին՝ չկատարել գործողություններ, որոնք վտանգավոր են քաղաքացիների կյանքի և առողջության համար ու լարում են մթնոլորտը:

Члены захватившей в Ереване здание ППС вооруженной группы подожгли три полицейские машины 07/26/2016   00:32  |  Лента новостей
Члены вооруженной группы, захватившей в Ереване здание полка патрульно-постовой службы, подожгли три служебных автомобиля. Об этом сообщает полиция Армении.
В сообщении отмечается, что минувшей ночью после поджога полицейской "ГАЗЕЛи", члены группы прикатили  на улицу автопокрышку, бросили в него патроны и подожгли ее, создав реальную угрозу для жителей близлежащих домов.
“Правоохранительные органы вновь призывают членов группы воздержаться от шагов, которые угрожают жизни и здоровью граждан и  еще больше обостряют ситуацию", - отмечается в сообщении.