«Հիմնադիր խորհրդարան». Այս գիշեր ոստիկանների կրակոցներից վիրավորվել է «Սասնա ծռերի» 2 անդամ 07/26/2016   10:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գիշերը ժամը 2-ի սահմաններում տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամուլի ծառայությունից։
Հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես նշվում է.
«Այսօր` 26-ի գիշերը և առավոտյան Սասնա ծռեր խմբի ազատագրած տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար: Գիշերը ժամը 2-ի սահմաններում տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց: Առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում արիասիրտ մի հայորդի` Արթուր Սարգսյանը, իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սննդով և ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել ազատագրված տարածքի մուտքի մոտ, ոստիկանները բոլոր կողմերից կրակ են բացել Արթուրի մեքենայի վրա:
Բարեբախտաբար Արթուրը ոչ մի վնասվածք չի ստացել և բարեհաջող կերպով սնունդը տեղ է հասցրել: Բացի այդ գնդի տարածքում հայտնաբերվել են գաղտնի ցուցակներ, որոնց նախնական ուսումնասիրությամբ ենթադրվում է, որ դրանք պատկանում են գործակալների և պոռնկությամբ զբաղվողներին: Այդ տվյալների համադրությամբ հիմնավոր կասկածներ են առաջանում, որ այս տարածքում գտնված ՊՊԾ գնդի սպաները, փաստորեն զբաղվել են կավատությամբ: Նշված ցուցակներում գրանցված են 146 ենթադրյալ գործակալներ և 35 մարմնավաճառությամբ զբաղվողներ»:

Оппозиционное движение “Учредительный парламент” сообщает о ранении двоих членов группы “Сасна црер” 07/26/2016   11:02  |  Лента новостей
Оппозиционное движение “Учредительный парламент” сообщило о ранении двоих членов вооруженной группы “Сасна црер”, захватившей 17 июля территорию полка  патрульно-постовой службы полиции в Ереване.
“В ночь на 26 июля и утром на освобожденной группой “Сасна црер” территории произошло 2 инцидента. В районе двух часов ночи с полицейского кордона близ территории полка был открыт огонь, в результате чего ранения в ноги получили представители группы “Сасна црер”  Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян. Они были доставлены в больницу. В 7 часов утра один отважный парень  по имени и фамилии Артур Саркисян на своем личном автомобиле, доверху груженном продовольствием, прорвал полицейский кордон,  доехав до входа в освобожденную территорию. В ответ полицейские со всех сторон открыли огонь по машине Артура. К счастью, с Артуром все в порядке, и продукты успешно были доставлены на место.
Как сообщил ранее Полиция, члены вооруженной группы подожгли накануне три служебных автомобиля.
В сообщении отмечалось, что минувшей ночью после поджога полицейской "ГАЗЕЛи", члены группы прикатили на улицу автопокрышку, бросили в него патроны и подожгли ее, создав реальную угрозу для жителей близлежащих домов.