Ձերբակալվել է խմբի անդամների հետ հանցավոր կապերի մեջ գտնվող անձանց խումբ. ԱԱԾ (տեսանյութ) 07/22/2016   20:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ զինված խմբի կողմից ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռք բերված դատավարական և օպերատիվ-հետախուզական տվյալների մշակման ու իրացման արդյունքում ձերբակալվել է խմբի անդամների հետ հանցավոր կապերի մեջ գտնվող անձանց խումբ, ովքեր աջակցել են նախկինում կատարված հանցանքներին և ներկայումս շարունակում են օժանդակել նախապատրաստվող նոր հանցագործություններին: Այս մասին մասնավորապես ասված է ԱԱԾ-ի քիչ առաջ տարածած հայտարարության մեջ:
«Մասնավորապես, ՊՊԾ գնդի տարածքում գտնվող զինված խմբի անդամները ներկայումս անմիջականորեն ուղղորդում և ուղղակի ցուցումներ են տալիս դրսում գտնվող իրենց հանցակիցներին, կազմակերպելու և իրականացնելու քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը վտանգող, այդ թվում՝ խուճապ սփռող և բախումներ հրահրող սադրիչ և հանցավոր գործողություններ:
Մասնավորապես, այս կապակցությամբ հուլիսի 21-ին ձերբակալվել է Վ. Գ.-ն, ով ապօրինի կերպով զենք, այդ թվում՝ նռնակ կրելով փորձել է հասնել Խորենացի փողոցի արգելափակված հատված, սակայն նրա հանցավոր գործողությունները խափանվել են մինչև նշված վայր հասնելը:
Բացի այդ, հուլիսի 22-ին ձերբակալվել է Մ.Ա.-ն, ով փորձել է բենզինով և յուղով շշալցված պայթուցիկները («մոլոտովի կոկտեյլ») պոլիէթիլենային տոպրակներով տեղափոխել Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածը և դրանք օգտագործել պատեհ առիթի դեպքում:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը նախազգուշացնում է, որ զինված խմբին հանցակցելու իրական մտադրություններ ունեցող այլ անձինք ևս անհատականացված են և ներկայումս գտնվում են իրավասու պետական մարմինների մշտադիտարկման ներքո: Նրանց հնարավոր հանցավոր գործողությունների կասեցման կամ խափանման համար ձեռնարկվում են օրինական և հասանելի բոլոր միջոցները:
Նկատի ունենալով վերոնշյալը, Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստագույնս հորդորում է քաղաքացիներին մարդկանց կուտակումների վայրերում դրսևորել շրջահայացություն, տարօրինակ վարքագիծ կամ կասկածելի առարկաներ նկատելու դեպքում անհապաղ լքել համապատասխան տեղանքը և այդ մասին անմիջապես տեղյակ պահել իրավապահ մարմիններին»,-հայտարարում է ՀՀ ԱԱԾ-ն:
13:57 22/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյան. Ստեղծված իրավիճակին խաղաղ հանգուցալուծում տալու համար պետք է ձեռնարկվեն հնարավոր բոլոր միջոցները
13:51 22/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀարգե՛ք ծառայող տղաներին, նրանք ցանկացած պահի՝ անկախ ձեր վարքագծից և ձեր վերաբերմունքից, ձեր կողքին են. Արսեն Արշակյան
23:07 21/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպես եւ ովքեր սադրեցին բախումները Խորենացի փողոցում
22:55 21/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհրաժեշտ է ոչ թե ծեծել ոստիկաններին, այլ քաղաքական ճնշում գործադրել իշխանությունների վրա. «Ալյանս» կուսակցություն

СНБ Армении сообщает о задержании сообщников вооруженной группы, захватившей здание ППС в Ереване 07/23/2016   00:31  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении сообщает, что в рамках уголовного дела по факту захвата территории полка патрульно-постовой службы Полиции Армении была задержана группа лиц, находящихся в преступной связи с захватившими ППС людьми.
"При отработке и реализации процессуальных и оперативно-розыскных данных была задержана группа лиц, находящихся в преступной связи с членами захватившей здание патрульно-постовой службы вооруженной группы, которые содействовали совершенным прежде преступлениям и которые продолжают и в настоящее время помогать при новых преступлений”, - говорится в сообщении пресс-центра СНБ.
Отмечается также, что члены вооруженной группы, находящейся на территории полка ППС, сейчас непосредственно направляют и отдают прямые указания своим сообщникам для осуществления провокационных и преступных действий, ставящих под угрозу жизнь и здоровье граждан, в том числе сеющих панику и провоцирующих столкновения.
В этой связи, как отмечается в сообщении, 21 июля был задержан В.Г, который пытался пройти к закрытому участку улицы Хоренаци, имея при себе незаконно хранящееся оружие, в том числе гранату, однако преступные действия были пресечены до его прибытия в указанное место.
Кроме того, 22 июля, был задержан М.А., который пытался в полиэтиленовых пакетах доставить туда же "коктейли Молотова", чтобы воспользоваться ими при удобном случае.
Служба национальной безопасности предупреждает, что идентифицированы и другие лица, имеющиеся реальные намерения соучаствовать в действиях вооруженной группы, и сейчас они находятся под постоянным контролем СНБ.
“Для пресечения или предотвращения их возможной преступной деятельности используются все законные и доступные средства. С учетом того, Служба национальной безопасности Армении призывает граждан проявлять осмотрительность в местах массового скопления людей. При виде странного поведения и обнаружении подозрительных предметов незамедлительно покинуть указанную местность и немедленно поставить об этом в известность правоохранительные органы", -отметили в ведомстве.