ՊՊԾ գնդի մոտակայքում վնասվածքներ ստացած 4 անձ բուժօգնություն ստանալուց հետո տուն է գնացել 07/20/2016   14:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի մոտակայքում հուլիսի 19-ին տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում տարբեր վնասվածքներով 4 տուժած տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ էլ անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ստանալուց հետո բոլորը տուն են գնացել։
Ինչպես տեղեկացնում են առողջապահության նախարարությունից, ամբուլատոր պայմաններում ևս 2 տուժած անհրաժեշտ բուժօգնություն է ստացել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում և 1-ը` «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում։
Հուլիսի 17-ից «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրի վերակենդանացման բաժանմունքում բուժվող տուժածի վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր` արդեն որոշակի դրական շարժընթացով։ Կայուն` դրական շարժընթացով` այսպես է գնահատվում նաև «Էրեբունի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող տուժածի վիճակը։ Հուլիսի 17-ից այս կենտրոնում բուժվող մյուս տուժածի, ինչպես նաև ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվողի վիճակը բավարար է։
Այսպիսով, այս պահի դրությամբ ստացիոնար բուժում է ստանում 4 տուժած, որից 2-ը` «Էրեբունի» ԲԿ-ում, 1-ը` «Հերացի» համալսարանական համալիրում, և ևս 1-ը` ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում։

Четверо пострадавших в ходе инцидента близ захваченного здания полка ППС в Ереване выписаны из больницы - Минздрав 07/20/2016 16:08 | Лента новостей
Четверо пострадавших в результате произошедшего 19-го июля близ захваченного полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване инцидента были госпитализированы с повреждениями различной степени тяжести в медцентр "Эребуни", где им была оказана соответствующая медпомощь, после чего они выписались, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Согласно сообщению, еще двое пострадавших получили амбулаторную помощь в медцентре "Сурб Григор Лусаворич", а один - в Центральном военном госпитале Минобороны.
Состояние пострадавшего, который с 17-го июля проходит лечение в Университетской клинике "Гераци" продолжает оставаться стабильно тяжелым с некоторой положительной динамикой.
Сообщается также, что состояние пострадавшего, находящего в реабилитационном отделении медцентра "Эребуни", также оценивается, как стабильное с положительной динамикой. Состояние остальных пострадавших, проходящих с 17-го июля лечение в медцентре и в Центральном военном госпитале, удовлетворительное.
Таким образом, по состоянию на сегодняшний день на стационарном лечении находятся четверо пострадавших, двое из которых - в медцентре "Эребуни", по одному - в Университетской клинике "Гераци" и Центральном военном госпитале МО.
"Всем пострадавшие получают необходимую медицинскую помощь в полном объеме", - отметили в Минздраве.