Ինքնասպանության փորձ՝ «Արմավիր» ՔԿՀ-ում 07/19/2016 13:30 | Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 10-ին «Արմավիր» ՔԿՀ-ի 35-ամյա դատապարտյալը ինքնասպանության փորձ է կատարել: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց նաև ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
Դատապարտյալը, հոգեպես ծանր վիճակում գտնվելով, ընտանեկան խնդիրների պատճառով, փորձել է կոշիկի քուղերի միջոցով կախվել, սակայն, բարեբախտաբար, փորձն անհաջող է եղել:
ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետը նաև տեղեկացրեց, որ փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում:
Մեր տեղեկություններով՝ նա նախկինում 4 անգամ դատապարտվել է, այդ թվում նաև՝ սպանության համար, և 2013թ. մայիսի 31-ի դատավճռով մեղավոր է ճանաչվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 34-268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ պատիժների համակցությամբ դատապարտվելով 18 տարի ժամկետով ազատազրկման:

В Армении 35-летний заключенный армавирской тюрьмы пытался повеситься на шнурках от обуви 07/19/2016   16:20  |  Чрезвычайное просшествие
35-летний заключенный, содержащийся в уголовно-исполнительном учреждении “Армавир”, 10 июля пытался покончить с собой. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердил начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений Минюста Армении Гор Глечян.
Осужденный, находясь в тяжелом душевном состоянии из-за семейных проблем, пытался повеситься на шнурках от обуви, однако, к счастью,  попытка не удалась.
Гор Глечян также сообщил, что по данному факту готовятся материалы. По сведениям “ФактИнфо”, мужчина, пытавшийся свести счеты с жизнью, был ранее четырежды судим, в том числе за убийство. В мае 2013 года он был признан виновным в совершении деяний, предусмотренных пунктом 2 частью 2 статьи 178 и части 3 статьи 34-268 УК РА, и по совокупности  вменяемых ему  преступлений приговорен к 18 годам лишения свободы.