Արցախի զինված ուժերում մեկնարկել են բազմաստիճան շտաբային զորավարժություններ 07/18/2016 23:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի զինված ուժերում հուլիսի 18-ից մեկնարկել են բազմաստիճան շտաբային զորավարժություններ, որին մասնակցում են ՊԲ վարչությունը, միավորումների, զորամասերի և գումարտակների հրամանատարական կազմը, շտաբները, ղեկավարման և ապահովման մարմինները:
Զորավարժության նպատակն է կատարելագործել զինված ուժերի ղեկավարման համակարգը, հրամանատարների ու շտաբների գործնական ունակությունները, դրանց պատրաստության և փոխգործակցության մակարդակը, ինչպես նաև բարձրացնել բոլոր օղակի ղեկավարման մարմինների մարտավարամասնագիտական կարողություններն ու բարոյահոգեբանական հատկանիշները, ներգրավված սպայակազմի՝ իրադրության գնահատման և որոշումներ ընդունելու ունակությունները, դաշտային վարժվածության մակարդակը:
Զորախաղերի շրջանակում իրականացվում է մասնակից զորամասերին կցագրված սպայակազմի մասնակի լրահամալրում, անց են կացվում մարզումներ, ստուգվում մարտական ռեժիմով աշխատելու ունակությունները:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից խոստանում են զորախաղերի ընթացքին և արդյունքներին անդրադառնալ առաջիկայում:

В НКР стартовали многоуровневые штабные учения 07/19/2016   12:02  |  Лента новостей
18 июля в ВС Нагорно-Карабахской Республики стартовали многоуровневые штабные учения, в которых участвует командование соединений, воинских частей и батальонов, штабы, органы управления и обеспечения, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Цель учений – усовершенствовать систему управления Вооруженными силами, практические навыки командиров и штабов, уровень их готовности и взаимодействия, а также повысить тактико-профессиональные возможности органов управления всех звеньев, их морально-психологические качества, уровень полевой подготовки, умение оценивать ситуацию и принимать решения.
Сообщается, что во время военных игр проводится частичное пополнение воинских частей прикрепленным к ним офицерским составом, проводятся тренировки, проверяются навыки работы в боевом режиме.