Զինված հարձակման հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած 2 տուժած գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքներում 07/18/2016   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում հուլիսի 17-ին սկսված զինված միջադեպի արդյունքում հոսպիտալացվել է 6 տուժած։
Ինչպես տեղեկացնում են առողջապահության նախարարությունից՝ այսօր առավոտյան նրանցից մեկը դուրս է գրվել։
Այս պահի դրությամբ վերակենդանացման բաժանմունքներում են գտնվում հրազենային վնասվածք ստացած երկու տուժածներ («Էրեբունի» ԲԿ և ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպտալ)։ Նրանց վիճակը մասնագետները գնահատում են կայուն ծանր` դրական շարժընթացով։ Երկուսին էլ վիրահատել են։
Մեկ այլ տուժածի մոտ ախտորոշվել է սրտային անբավարություն։ «Սուրբ գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում ստացած անհրաժեշտ բուժօգնության արդյունքում այժմ վիճակը բավարար է։
Այս պահի դրությամբ ստացիոնար բուժում է ստանում 5 տուժած, որից 2-ը` «Էրեբունի» ԲԿ-ում, 1-ը` «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում, 1-ը` «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում և ևս 1-ը` ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում։
Եվս երեք տուժած անհրաժեշտ բժշկական օգնություն է ստացել ամբուլատոր պայմաններում։
12:58 18/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ի հայտարարությունը՝ ոստիկանության Պարեկապահակային ծառայության գնդի շուրջ ստեղծված վիճակի առնչությամբ
11:37 18/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՕդանավակայանից բոլոր ուղղություններով չվերթները նորմալ իրականացվում են
11:35 18/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊատանդ պահվող ոստիկանության մեկ ծառայող և մեկ քաղաքացիական անձ ազատ են արձակվել
10:07 18/07/2016Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը ողջախոհության է կոչում զինյալ հարձակումն իրագործած անձանց
23:26 17/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆաիրա Զոհրաբյան. Քաղաքական հարցերը բռնությամբ չպետք է լուծվեն
23:15 17/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԼուրջ դասեր քաղելու անհրաժեշտություն ունենք բոլորս. Գեւորգ Դանիելյան
22:24 17/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵրևանում զոհված ոստիկանության գնդապետ, 49-ամյա Արթուր Վանոյանը 3 երեխաների հայր էր
21:58 17/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆերկայումս ամեն բան հարկավոր է անել՝ խուսափելու հետագա արյունահեղությունից. «Լուսավոր Հայաստան»
20:49 17/07/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱնորոշ ժամանակով դադարեցված է երթևեկությունը մայրաքաղաքի Խորենացի փողոցի որոշակի հատվածում
19:24 17/07/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ1 զոհ, 4 վիրավոր. Հունան Պողոսյանը զինված խմբին կոչ է անում հանձնվել եւ ազատել պատանդներին

Минздрав Армении рассказал о состоянии пострадавших в результате вооруженного инцидента на территории полка ППС в Ереване 07/18/2016   13:43  |  Лента новостей
Шестеро пострадавших госпитализированы после произошедшего в ночь на 17 июля вооруженного инцидента на территории полка патрульно-постовой службы полиции РА в Ереване. Как сообщает Министерство здравоохранения Армении, сегодня один из них выписался.
По состоянию на данный момент в реанимационных отделениях ереванского медцентра “Эребуни” и Центрального военного клинического госпиталя находятся двое пострадавших, получивших огнестрельные ранения. Специалисты оценивают их состояние как стабильно тяжелое с положительной динамикой. Оба они прооперированы.
У еще одного пострадавшего диагностирована сердечная недостаточность. В столичном медцентре “Сурб Григор Лусаворич”(“Святой Григорий Просветитель”)  ему была оказана необходимая медпомощь, в настоящее время его состояние оценивается как удовлетворительное.
В данный момент на стационарном лечении находятся 5 пострадавших. Еще троим была оказана медпомощь в амбулаторных условиях.
В воскресенье утром в Ереване было совершено вооруженное нападение на один из полков патрульно-постовой службы Полиции Армении.
Как сообщил ранее пресс-центр Службы нацбезопасности Армении, группа вооруженных лиц взяла в заложники нескольких сотрудников Полиции, требуя освобождения лидера оппозиционного движения "Новая Армения" Жирайра Сефиляна, заключенного под стражу около месяца назад по обвинению в незаконном приобретении, перевозке и хранении оружия и боеприпасов. По данным властей, в ходе нападения погиб полковник Артур Ваноян.