Ակնայի ուղղությամբ դիտարկվել են հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ 07/15/2016   09:45  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 27 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային ու դիպուկահար զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1400 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, հուլիսի 14-ին` ժամը 22:45-ի սահմաններում, շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ դիտարկվել են հակառակորդի մի խումբ զինծառայողների առաջխաղացման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են օպերատիվ միջոցառումներ և կանխել ադրբեջանական զինծառայողների հավանական գործողությունները:

Армия обороны НКР зафиксировала попытку продвижения вперед группы азербайджанских военнослужащих 07/15/2016 10:29 | Карабахский конфликт
В ночь на 15-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня 27 раз.
За это время ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 1400 выстрелов из стрелкового, в том числе снайперского оружия.
Помимо вышеупомянутых нарушений, по данным Минобороны НКР, 14-го июля примерно в 22:45 четверга в восточном направлении(Акна) линии соприкосновения была зафиксирована попытка продвижения вперед группы противника.
“Передовые части Армии обороны НКР предприняли оперативные меры и пресекли возможные действия азербайджанских военнослужащих"”, - говорится в сообщении.