Կենսաթոշակի յուրացման մեջ մեղադրվողն արդարացվեց 07/13/2016   17:26  |  Արդարացման դատավճիռներ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ յուրացում, մեղադրվող Ռուզաննա Ավետիսյանին անպարտ է ճանաչել և արդարացրել:
«Փաստինֆո»-ն այդ մասին տեղեկացավ Ռուզաննա Ավետիսյանի պաշտպան Տիգրան Սարգսյանից:
Նշենք նաև, որ մեղադրող դատախազը, հիմնավորված համարելով Ռուզաննա Ավետիսյանին առաջադրված մեղադրանքը, միջնորդել էր նրան դատապարտել 200 000 ՀՀ դրամի չափով տուգանքի:
Ըստ մեղադրանքի՝ Ռուզաննա Ավետիսյանը Թագուշ Հարությունյանի կողմից ՌԴ Բելգորոդ քաղաքում 5 տարի ժամանակով տրված և նոտարական կարգով հաստատված լիազորագիրն օգտագործելով` Երևանի Նորքի 5-րդ փող. 29 հասցեում գործող «Հայ Փոստ» կապի թիվ 47 բաժանմունքից ստացել և յուրացման եղանակով շահադիտական նպատակով, անհատույց և ապօրինի հափշտակել է իրեն վստահված զգալի չափերով` 209.967 ՀՀ դրամ գումար կազմող Թ. Հարությունյանի կենսաթոշակը:
14:24 07/07/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱռաջին ատյանի մեղադրական դատավճիռը բեկանվեց. Վերաքննիչն արդարացրեց
17:24 06/07/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԳողության մեջ մեղադրվողն արդարացվեց
14:47 01/07/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՄասնակի արդարացվել է
16:02 24/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԽուլիգանության մեջ մեղադրվողն արդարացվեց և դատական նիստերի դահլիճից ազատ արձակվեց
11:43 18/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԳողացված գինիներն իր տանը թաքցնողին դատարանն արդարացրեց
19:46 09/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՔննչական սխալով պայմանավորված արդարացման դատական ակտերը քանի՞սն են եղել
15:47 09/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՓաստաբանները հաղթեցին ԿԲ-ին, դատախազությանը, ոստիկանությանն ու Ֆինանսների նախարարությանը
14:18 09/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԹմրանյութերի գործով ամբաստանյալներից երկուսն արդարացվեցին
11:33 08/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներՄեղադրողը միջնորդել էր 6 տարի ազատազրկում. արդարացվեց և ազատ արձակվեց դատական նիստերի դահլիճից
00:09 05/06/2016  |  Արդարացման դատավճիռներԱնչափահաս աղջկա հանդեպ սեռական բնույթի հանցագործություններով արդարացման երկու դատավճիռները բեկանվեցին

Суд в Ереване оправдал фигурантку дела о присвоении пенсии 07/13/2016   17:59  |  Оправдательные приговоры
Суд общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна оправдал Рузанну Аветисян, обвиняемую в присвоении пенсии.
Суд признал ее невиновной в совершении деяния, предусмотренного частью 1 статьи 179(Присвоение) Уголовного кодекса РА.  Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Рузанны Аветисян – Тигран Саркисян.
Прокурор, поддерживавший в суде обвинение, ходатайствовал приговорить Рузанну Аветисян к штрафу в размере 200 тыс. драмов.
Согласно обвинению, Рузанна Аветисян, воспользовавшись  выданной ей в российском городе Белгород Тагуш Арутюнян доверенностью сроком на пять лет, получила в отделении “Айпост”(“Армпочта”), действующего в пятом Норкском массиве,  и из корыстных побуждений путем присвоения незаконно и безвозмездно завладела вверенной ей пенсией,  которая составила 209.967 драмов.