Ներկայացել է որպես ԱԱԾ աշխատակից և փորձել է գումար շորթել 07/12/2016 16:17 | Քրեական խրոնիկոն
2016 թվականի հուլիսի 11-ին, քաղաքացի Ս.Խ.-ի հաղորդման հիման վրա, Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից՝ խարդախությամբ գումար հափշտակելու պահին ՀՀ ԱԱԾ վարչական շենք բերման է ենթարկվել՝ Երևան քաղաքի բնակիչ, 1980թ. ծնված Արտակ Գևորգի Նազարյանը:
ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի հաղորդմամբ՝ ձեռնարկված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հետ որևէ առնչություն չունեցող Արտակ Նազարյանը, ներկայանալով որպես նշված ծառայության աշխատակից, Ս.Խ.-ից պահանջել և փորձել է ստանալ 330.000 ՀՀ դրամ՝ իբր որպես վերջինիս ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեության համար օրենքով նախատեսված վարչական տուգանքի գումար, ինչպես նաև խոստացել հետագայում նշված գործունեության հովանավորչություն իրականացնել:
Խարդախության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ա. Նազարյանի նմանօրինակ գործողություններից տուժած այլ անձանց խնդրում ենք դիմել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայություն՝ զանգահարելով 010-56-35-15 կամ 011-54-81-19 հեռախոսահամարներով:

Житель Еревана вымогал у сограждан деньги, выдавая себя за сотрудника СНБ Армении 07/12/2016 16:40 | Криминальная хроника
Житель Еревана вымогал деньги у сограждан, выдавая себя за сотрудника службы Национальной безопасности Армении.
11 июля житель Еревана Артак Назарян 1980 года рождения был доставлен в административное здание СНБ. Основанием для его привода послужило сообщение гражданина С.Х.
Как сообщает пресс-центр СНБ Армении, в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что Артак Назарян, который не имеет ни малейшего отношения к органам национальной безопасности, представившись сотрудником СНБ, потребовал и попытался заполучить от С.Х. 330 тысяч драмов якобы в качестве суммы административного штрафа за его незаконную предпринимательскую деятельность, а также пообещал покровительствовать ему в будущем.
По данному возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 статьи 178(Мошенничество) УК РА.
СНБ Армении просит всех, кто пострадал в результате действий А.Назаряна, обратиться в СНБ, позвонив по следующим номерам: 010-56-35-15 или 011-54-81-19.