Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին 07/06/2016   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 6-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին: Այս մասին հայատնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրին նվիրված՝ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Հայաստանի արտգործնախարարն ընդգծեց այդ պայմանավորվածությունների անվերապահ իրականացման անհրաժեշտությունը` խաղաղության գործընթացն առաջ մղելու համար:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Զալբերը նշեց, որ հիմնահարցի խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի, և վերահաստատեց ԵՄ աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին։
21:21 18/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ
17:59 01/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյան. Մեր երկիրը հանդիսանում է բնակչության թվի հարաբերակցությամբ՝ սիրիացի փախստականներ ընդունած երրորդ պետությունը Եվրոպայում
13:19 27/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին
18:38 11/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՇարժունակության շուրջ գործընկերության բարձրաստիճան հանդիպում Բրյուսելում
12:52 09/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ԱԳ նախարարն ընդունեց Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին
16:07 19/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտգործնախարարը հանդիպեց ԵՄ խորհրդարանի փոխնախագահին
11:30 31/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը հանդիպել է ԵՄ խորհրդի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով աշխատանքային խմբին

Альтернативы мирному урегулированию карабахской проблемы нет - Герберт Зальбер 07/06/2016   15:50  |  Карабахский конфликт
Альтернативы мирному урегулированию нагорно-карабахской проблемы нет, заявил в среду специальный представитель ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Герберт Зальбер в ходе встречи с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном в Ереване.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, Герберт Зальбер подтвердил содействие ЕС усилиям сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
В ходе встречи собеседники обсудили шаги по выполнению договоренностей, достигнутых на посвященных карабахской проблеме саммитах в Вене и Санкт-Петербурге. Глава МИД Армении подчеркнул необходимость безоговорочной реализации данных договоренностей для продвижения мирного процесса.
13:27 05/07/2016  |  Карабахский конфликтПА ОБСЕ призвала стороны карабахского конфликта к достижению всеобъемлющего решения в рамках Минской группы
15:21 04/07/2016  |  Карабахский конфликтЕвросоюз надеется на реализацию Венских договоренностей в карабахском урегулировании
15:14 04/07/2016  |  Карабахский конфликтРоссия прилагает колоссальные усилия для урегулирования карабахского конфликта - Захарова
16:44 02/07/2016  |  Карабахский конфликтБаку должен вернуть НКР оккупированные земли, если так пунктуален в территориальных вопросах - замглавы МИД Армении
15:23 02/07/2016  |  Лента новостейЛавров и Штайнмайер обсудили перспективы продвижения карабахского урегулирования
13:49 02/07/2016  |  Карабахский конфликтАрмения ценит взвешенную позицию Таджикистана в вопросе урегулирования карабахского конфликта - Налбандян