Նախագահ Սերժ Սարգսյան. Նոր իրողությունը պահանջում է պատասխանատու վերաբերմունք երկրում ընթացող գործընթացների նկատմամբ 07/05/2016   09:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանադրության փոփոխված տարբերակը մեզ՝ որպես հասարակություն, դարձնում է ավելի ազատ և ավելի ուժեղ։ Բոլորիցս պահանջում լինել ավելի պատասխանատու։ Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ նախագահը՝ շնորհավորական ուղերձ հղելով Սահմանադրության օրվա առթիվ։
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
Շնորհավորում եմ ձեզ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ:
Այս տոնը կարևոր ու պատմական օր է մեր երկրի ու ժողովրդի կյանքում: Մենք միասին քայլ առ քայլ գնում ենք Սահմանադրության մեջ ամրագրված նպատակները կյանքի կոչելու ճանապարհով:
Սահմանադրական վերջին բարեփոխումները մեկ անգամ ևս հաստատեցին մեր ինքնիշխան, ժողովրդավարական, իրավական ու սոցիալական պետության կայացումը և ընդգծեցին դրա վերընթաց ու հետևողական զարգացման միտումները:
Սահմանադրության փոփոխված տարբերակը մեզ՝ որպես հասարակություն, դարձնում է ավելի ազատ և ավելի ուժեղ: Միաժամանակ, այս նոր իրողությունը բոլորիցս պահանջում է պատասխանատու վերաբերմունք երկրում ընթացող սոցիալական, իրավական և քաղաքական գործընթացների նկատմամբ:
Կրկին շնորհավորելով այս մեծ տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ, որ ապրենք և աշխատենք մեր Հիմնական օրենքի տառին և ոգուն համապատասխան:

Измененный вариант Конституции делает нас более свободными и сильными - президент Армении 07/05/2016   10:35  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции. В послании, текст которого приводит пресс-служба главы армянского государства, говорится:
Поздравляю вас с Днем Конституции!
Этот праздник - важный и исторический день в жизни нашей страны и народа. Мы вместе шаг за шагом идем по пути претворения в жизнь целей, закрепленных в Конституции.
Последние Конституционные реформы еще раз подтвердили становление нашего суверенного, демократического, правового и социального государства и подчеркнули тенденции его восходящего и последовательного развития. Измененный вариант Конституции делает нас, как общество, более свободными и более сильными. Одновременно эта новая реальность требует от всех нас ответственного отношения к социальным, правовым и политическим процессам, имеющим место в стране.
Вновь поздравляя с этим большим праздником, желаю, чтобы мы жили и работали в соответствии с духом и буквой нашего Основного закона”.