Մոսկովյան ոստիկանության աշխատակցուհին հեռացվել է աշխատանքից՝ էրոտիկ պարի տեսանյութից հետո (Տեսանյութ) 07/05/2016   16:20  |  Անցուդարձ
Ներքին գործերի վարչության Մոսկովյան մետրոպոլիտենի աշխատակցուհին, ով տեսանյութում էրոտիկ պար է պարում՝ իբրև թե բողոք հայտնելով «մահակային համակարգի» դեմ, ազատվել է ներքին գործերի մարմիններից: Այս մասին, ըստ gazeta.ru-ի, РИА Новости-ին հայտնել են ՆԳՆ-ում:
Նշվում է, որ որոշումն ընդունվել է ծառայողական կարգապահության բազմակի խախտումների հետ կապված ծառայողական ստուգման արդյունքներով:
Ավելի վաղ հայտնվել է, որ ոստիկանությունը անց է կացնում ստուգում պարող աշխատակցուհու նկատմամբ, ծառայողական ստուգումը աղջկա ղեկավարների նկատմամբ ներկայումս շարունակվում է:

Сотрудницу московской полиции уволили после видео с эротическим танцем(Видео) 07/05/2016   16:35  |  Международные новости
Сотрудницу московской полиции, исполнившую на видео эротический танец якобы в качестве протеста против "палочной системы", уволили из органов внутренних дел, сообщает во вторник РИА Новости со ссылкой на столичный главк МВД.
Девушка станцевала эротический танец в облегающих леггинсах, с рваными полосами спереди и в красных туфлях на длинной шпильке, после чего видео было опубликовано на Youtube.
При этом перед началом танца девушка провозглашает, что она "за правду" и против "палочной системы". Как ее танец мог помочь в борьбе с пороками МВД, неясно.
"По результатам служебной проверки приказом УВД на Московском метрополитене от 2 июля 2016 года в связи с неоднократным нарушением служебной дисциплины указанная сотрудница уволена из органов внутренних дел", — говорится в сообщении.