Զով եղանակը կպահպանվի 07/04/2016   12:01  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Առաջիկա 5 օրերին զով եղանակը կպահպանվի: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության Օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Հանրապետության տարածքում Սև ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցությունը առաջիկա 5 օրերին կպահպանվի:
Հատկապես երեկոյան ժամերին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ, ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 20-25մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը գրեթե բոլոր շրջաններում զգալի նվազել է, երեկ մայրաքաղաքում առավելագույնը գրանցվել է +32 աստիճան տաքություն, առաջիկա 5 օրերին ջերմային ֆոնում էական տատանումներ չեն սպասվում, ցերեկային ժամերին ջերմաստիճանը հիմնականում կտատանվի +30...+32 աստիճան: Անձրևները հատկապես ինտենսիվ կլինեն Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնի և Կոտայքի լեռնային գոտիներում ինչպես նաև Գեղարքունիքում, մյուս մարզերում տեղումները կլինեն համեմատաբար կարճատև և քիչ քանակությամբ:

Неделя в Армении выдастся сравнительно прохладной 07/04/2016   12:19  |  Информационная платформа
Сравнительно прохладная погода установится в ближайшие дни в Армении под воздействием циклона, пришедшего с Черного моря, сообщил на своей странице в соцсети Фейсбук замначальника отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян.
В большинстве регионов республики особенно в вечернее время суток ожидаются дожди с грозами, местами возможен град. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 20-25/сек..
Наиболее интенсивные осадки прогнозируются в Ширакской, Лорийской, Тавушской областях, а также в горных зонах в Арагацотнской и Котайкской областей.
Температура воздуха почти во всех областях существенно понизилась. Максимальная температура в Ереване в воскресенье составила +32. По словам Суреняна, в ближайшие 5 дней существенных изменений в температурном режиме не предвидится. В дневное время суток воздух не прогреется выше +32 градусов.