ՀՀ Նախագահը շնորհավորանքներ է ստանում ծննդյան օրվա առթիվ 06/30/2016 19:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Ծննդյան օրվա առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքներ է ստանում օտարերկրյա պետությունների ղեկավարներից, միջազգային կազմակերպությունների, պետական և հասարակական հատվածի ներկայացուցիչներից, անհատներից:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ են հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինը, Ղազախստանի Հանրապետության Նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը, Բելառուսի Հանրապետության Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Տաջիկստանի Հանրապետության Նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը, Ուզբեկստանի Հանրապետության Նախագահ Իսլամ Քարիմովը, Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը, Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը, Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական Մեր օրհնությունն ու ջերմ շնորհավորանքներն ենք բերում Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ ունեք մեր պետականության կերտման, մեր երկրի ու հասարակական կյանքի առաջընթացի գործում: Այսօր ևս ի դիմաց բազում դժվարությունների՝ չնվազող նույն նախանձախնդրությամբ Դուք շարունակում եք արդյունավոր ջանքեր բերել՝ ի նպաստ մեր երկրի անվտանգության զորացման և մեր ժողովրդի կենսական շահերի պահպանության:
Աղոթում ենք, որ Բարձրյալն Աստված նորանոր հաջողություններ պարգևի Ձեզ Ձեր հայրենաշեն ու ազգօգուտ առաքելության մեջ:
Թող Տերն Իր հանապազ օրհնության ներքո պահի ու պահպանի Ձեզ և Ձեր ընտանյաց անդամներին՝ շնորհելով քաջառողջություն և ամենայն բարիք»,- ասված է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շնորհավորական ուղերձում:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Դուք, իրավամբ, վայելում եք մեծ հարգանք Ձեր համերկրացիների շրջանում, ինչպես նաև զգալի հեղինակություն ունեք արտերկրում ՝ որպես փորձառու և հեռատես պետական գործիչ, ով շատ բան է արել իր պետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման և միջազգային հարթակում երկրի շահերի պաշտպանության համար: Դժվար է գերագնահատել Ձեր անձնական ներդրումը մեր երկրների միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև հաստատված ընկերական հարաբերությունները: Հույս եմ տածում Ձեզ հետ շարունակելու կառուցողական երկխոսությունն ու ակտիվ համատեղ աշխատանքը երկկողմ արգասաբեր համագործակցության զարգացման, ինչպես նաև ԵԱՀԿ, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ շրջանակներում ու այլ միջազգային կառույցներում գործընկերային փոխգործակցության ուղղությամբ:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարօրություն, հաջողություններ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՌԴ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
«Մեծարգո՛ պարոն Նախագահ,
Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ պատիվ ունեմ հղել Ձեզ անկեղծ շնորհավորանքներ և լավագույն մաղթանքներ:
Վերջին տարիներին հայ-չինական համագործակցությանն ուղղված բարեկամական հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են: Երկու երկրների միջև անընդմեջ խորանում է քաղաքական փոխվստահությունը և կայուն զարգանում է առևտրատնտեսական ու հումանիտար ոլորտներում համագործակցությունը, ինչը, ի վերջո, տալիս է որոշակի արդյունքներ՝ ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Մեծ ուշադրություն հատկացնելով հայ-չինական հարաբերությունների զարգացմանը՝ ես պատրաստ եմ Ձեզ հետ պահպանել աշխատանքային կապերը և անձնական բարեկամությունը հանուն երկկողմ հարաբերությունների անընդհատ առաջընթացի ՝ ի նպաստ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարօրություն»,-ասված է ՉԺՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:Կանգնած լինելով հայկական երկու հանրապետությունների և հայոց հերոսական բանակի կազմավորման ակունքներում` Դուք արել և անում եք հնարավորը նրանց շարունակական զարգացման ու զորացման, համազգային խնդիրների լուծման, հայ ժողովրդի շահերի պաշտպանության, նրա միասնականության ամրապնդման, միջազգային ասպարեզում Հայաստանի դերի բարձրացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ` Ձեր ջանքերը գնալով կկրկնապատկվեն և կբերեն նոր հաղթանակների` ի փառս Հայոց աշխարհի և նրա ժողովրդի:Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»,- ասված է ԼՂՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении получает поздравления по случаю дня рождения 06/30/2016   21:03  |  Лента новостей
По случаю Дня рождения Президент Армении Серж Саргсян получает поздравления и добрые пожелания от руководителей иностранных государств, международных организаций, представителей государственного и общественного сектора, отдельных граждан, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Поздравительные послания по случаю Дня рождения Президента направили Католикос Всех Армян Гарегин Второй, Президент Российской Федерации Владимир Путин, Председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин, Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев, президент Беларуси Александр Лукашенко, Президент Таджикистана Эмомали Рахмон, Президент Узбекистана Ислам Каримов, Президент НКР Бако Саакян, Председатель правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев.
«Многоуважаемый Президент!
Из Святого Первопрестольного Эчмиадзина шлём Вам наше благословение и теплые поздравления в связи с Вашим Днем рождения.
Вы внесли большой вклад в создание нашей государственности, в прогресс нашей страны и общественной жизни. И сегодня перед лицом многих не уменьшающихся трудностей Вы продолжаете прилагать плодотворные старания ради усиления безопасности нашей страны и охраны жизненных интересов нашего народа.
Молимся Всевышнему Господу, чтобы наградил Вас новыми успехами в Вашей созидательной миссии на пользу Отечеству и народу.
Пусть Господь хранит и оберегает в сени своего благословения Вас и членов Вашей семьи, награждая добрым здоровьем и всяческими благами»,- сказано в поздравительном послании Католикоса Всех Армян.
«Уважаемый Серж Азатович,
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения.
Вы по праву пользуетесь большим уважением среди соотечественников, а также значительным авторитетом за рубежом как опытный и дальновидный государственный деятель, многое сделавший для социально-экономического развития своей страны и защиты ее интересов на международной арене. Трудно переоценить Ваш личный вклад в укрепление союзнических отношений между нашими государствами.
Высоко ценю товарищеские отношения, установившиеся между нами. Рассчитываю на продолжение конструктивного диалога с Вами и активной совместной работы по наращиванию плодотворного двустороннего сотрудничества, а также партнерского взаимодействия в рамках ЕАЭС, ОДКБ, СНГ и других международных структур.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья, счастья, благополучия, успехов и всего наилучшего», - сказано в поздравительном послании Президента РФ.
По случаю дня Вашего рождения имею честь передать Вам искренние поздравления и наилучшие пожелания.
За последние годы китайско-армянские дружественные отношения сотрудничества динамично развиваются. Между двумя странами непрерывно углубляется политическое взаимодоверие и стабильно развивается сотрудничество в торгово-экономических и гуманитарных областях, что в итоге дает конкретные результаты в интересах двух стран и народов.
Уделяя большое внимание развитию китайско-армянских отношений, я готов сохранять с Вами рабочие связи и личную дружбу во имя достижения непрерывного прогресса двусторонних отношений на благо двух стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и благополучия», - сказано в поздравительном послании Председателя КНР.
«Многоуважаемый Серж Азатович,
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения. Стоя у истоков создания двух армянских государств и героической армянской армии, Вы делали и делаете всё возможное для их непрерывного развития и укрепления, решения всенародных задач, защиты интересов армянского народа, укрепления его единства, повышения роли Армении на международной арене.
Уверен, Ваши усилия со временем будут удваиваться и приведут к новым победам во славу Армянского мира и его народа.
Вновь поздравляю Вас с Днем рождения и желаю мира, доброго здоровья и всяческих благ»- сказано в поздравительном послании Президента НКР.