ՀՀ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Էվանսը մեկնել է Արցախ 06/29/2016   14:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին հանդիպել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի նախագահ Կարո Արմենի եւ նույն կազմակերպության տնօրենների խորհրդի խորհրդական, ՀՀ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Էվանսի հետ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի գործունեությունը նպաստում է երեխաների հայեցի դաստիարակմանը, ինչպես նաեւ գյուղական բնակավայրերի զարգացմանը՝ հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է ընդլայնելու համագործակցությունն այդ կառույցի հետ:
11:03 15/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԲակո Սահակյանն այցելել է Արցախի հյուսիսային սահմանագծերից մեկը
18:31 10/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը ողջունել է Արցախում ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի եւ գրասենյակների համաժողովի անցկացումը
19:10 02/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԲակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի հետ
17:36 17/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահը բարձր է գնահատել Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Յարոմիր Շտետինայի սկզբունքային դիրքորոշումը
10:42 22/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է քաղաքապետին առընթեր ճարտարապետական խորհրդի նիստին
18:47 18/02/2016  |  ՄարզականԲակո Սահակյանն այցելել է «Արցախ Բրենդի» ընկերություն
18:38 18/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը մասնակցել է արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության նիստին

Бывший посол США в Армении Джон Эванс посетил Арцах 06/29/2016   16:56  |  Лента новостей
29 июня президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел встречу с председателем фонда «Дети Армении» Каро Арменом и советником совета директоров данной организации, экс-послом США в Республике Армения Джоном Эвансом.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся реализации различных программ в Арцахе.
Президент Саакян отметил, что деятельность фонда «Дети Армении» содействует патриотическому воспитанию детей, а также развитию сельских населенных пунктов.
При этом глава государства добавил, что Арцах заинтересован в расширении сотрудничества с данной структурой.
11:13 15/02/2016  |  Лента новостейПрезидент НКР обсудил с послом Армении в США вопросы представления объективной информации об Арцахе