Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից 06/29/2016 10:11 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` հյուսիսային ուղղությամբ կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана ночью обстреляли карабахские позиции из пулеметов – Минобороны НКР 06/29/2016   10:19  |  Карабахский конфликт
В ночь на 29-е июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил сохранялось относительное затишье,  сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
ВС Азербайджана нарушали договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия. На северном направлении противник применил также пулеметы типа ДШК.
"Передовые части Армии обороны полностью контролируют оперативную ситуацию на передовой и продолжают осуществлять надежную защиту боевых позиций", - отмечается в сообщении.