Հրադադարը հակառակորդի կողմից հիմնականում խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից 06/27/2016 09:22 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից հիմնականում խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана ночью обстреляли карабахские позиции из стрелкового и снайперского оружия – Минобороны НКР 06/27/2016 09:31 | Карабахский конфликт
В ночь на 27-е июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил сохранялось относительное затишье, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового и снайперского оружия.
“Передовые части Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.