Շուտով տեղի կունենա այնպիսի բացահայտում, որից կցնցվի ողջ հանրությունը. Ուրիխանյան 06/23/2016   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պատգամավոր Տ. Ուրիխանյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես ասվում է.
Երբ մոտ երկու ամիս առաջ իմ նկատմամբ շորթման համար ձերբակալվեց Analitik.am կայքի տնօրեն Անի Հովհաննիսյանը, չնայած հասարակության բացարձակ հավանությանը, հայտնվեցին մի քանի հոգի, ովքեր սկսեցին վատաբանել ինձ` օրենքով շորթողին պատժելու իմ ցանկության համար:
Երբ ձերբակալվեց Անիի հանցակից ու հովանավոր ՀՀ Ոստիկանության կարգապահական խորհրդի արդեն նախկին անդամ, Armcrimenews կայքի սեփականատեր Արտակ Գալստյանը, և տարիների ընթացքում դրանց զոհը դարձած տասնյակ մարդիկ, օրհնելով մեզ, սկսեցին ցուցմունքներ տալ, բոլորը հասկացան, որ այդ գործում շատ բան կա թաքնված, ու մեծ կծիկ է սկսել քանդվել:
Սակայն շուտով տեղի կունենա այնպիսի բացահայտում, որից կցնցվի ողջ հանրությունը, բոլորը կիմանան, թե ինչ էր իրականում թաքնված այդ ամենի տակ, ինչպիսի հրեշավոր հանցախումբ չեզոքացվեց և ինչ կարգի ազգային դավաճանություն կանխվեց:
Իսկ ոմանց համար բանտում փտելը փրկություն կլինի, որովհետև դրսում այդ տականքներին տեսնելիս ազգությամբ հայ ցանկացած մարդ կցանկանա ոչնչացնել դրանց, հատկապես` ապրիլյան պատերազմից հետո: Սպասեք, բացահայտումը շուտով...

Депутат парламента Армении обещает новые разоблачения, которые потрясут общественность 06/23/2016   12:31  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания Армении Тигран Уриханян обещал в скором времени новые разоблачения.
“После того, как два месяца назад за вымогательство у меня денег арестовали директора информационного сайта Analitik.am Ани Ованнисян, несмотря на явное одобрение общественности, нашлись несколько человек, которые стали наговаривать на меня за мое желание наказать по закону вымогателя”, - говорится в заявлении депутата.
“Когда арестовали подельника и покровителя Ани – бывшего члена дисциплинарного совета Полиции Армении, владельца сайта Armcrimenews Артака Галстяна и десятки людей, ставшие их жертвами, благословляя нас, стали давать показания, всем стало ясно, что в этом деле много подспудного, и клубок начал распутываться”, - отметил парламентарий.
Однако, по его словам, в ближайшее время произойдут такие разоблачения, которые потрясут общественность.
“Все узнают, что на самом деле скрывалось под этим, какая ужасная преступная группировка была нейтрализована и какую страшную государственную измену удалось пресечь”, - отмечается в заявлении депутата.
16:59 30/05/2016  |  Криминальная хроникаАртак Галстян, он же “Артак Вано”, взят под стражу по делу о вымогательстве у депутата парламента Армении
15:41 28/05/2016  |  Лента новостейПосольство России в Армении выступило с комментарием по поводу заявления директора сайта analitik.am
17:49 27/05/2016  |  Криминальная хроникаСпециальная следственная служба Армении подтвердила задержание “Артака Вано” по делу о вымогательстве у депутата НС