Առանձին շրջաններում գիշերը և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/20/2016   13:39  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 21-23-ը առանձին շրջաններում, 24-25-ը շրջանների մեծ մասում գիշերը և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 2-7 մ/վրկ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում‵ 20-25 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 22-23-ը կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 21-23-ը երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն: 24-25-ը գիշերը և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

Кратковременные дожди с грозами ожидаются в ряде регионов Армении 06/20/2016 14:32 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 21-23 июня в отдельных районах Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 24-25 июня в большинстве регионов республики в ночное время суток и во второй половине дня, местами возможен град.
Температура воздуха 22-23 июня повысится на 3-4 градуса.
В Ереване 22-23 июня вечером ожидается гроза, в отдельных районах вероятны кратковременные дожди. Дожди с грозами прогнозируются и 24-25 июня в ночное время суток и во второй половине дня. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 15-20/сек..