Քննչական կոմիտեն դադարեցրել է առողջապահական գործակալության պետ Ծատուրյանի լիազորությունները 06/20/2016   18:57  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Քննչական կոմիտեն դադարեցրել է ՀՀ առողջապահության նախարարության աշխատակազմի պետական առողջապահական գործակալության պետ Սարո  Ծատուրյանի պաշտոնավարումը։
Հիշեցնենք, որ Ս.Ծատուրյանը եւ եւս երկու բարձրաստիճան պաշտոնյա՝  պետական առողջապահության գործակալության Երևանի քաղաքային կենտրոնի պետ Արսեն Սեդրակյանին, գործակալության բժշկական ծառայությունների գնման և տեղեկատվական բաժնի նախկին պետ Սամվել Խարազյանին ձերբակալվել էին պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու կասկածանքով, հետագայում նրանց մեղադրանք առաջադրվեց ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով։
09:30 18/06/2016  |  ՄամուլԱռողջապահության ոլորտում կոռուպցիան ավելի խորը արմատներ ունի, իսկ ձերբակալությունները կոսմետիկ միջոցառումներ են. «Ժամանակ»
09:04 18/06/2016Առողջապահության նախարարության աշխատակիցների կողմից չարաշահումները տեղի են ունեցել Դերենիկ Դումանյանի պաշտոնավարման շրջանում... «Ժողովուրդ»
16:18 17/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեն պարզաբանում է. Ծանուցագրով լրագրողը հրավիրվել է հարցաքննության, որտեղ նշվել է նրա դատավարական կարգավիճակը
13:24 16/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱռողջապահության գործակալության պետ Սարո Ծատուրյանին մեղադրանք առաջադրվեց
18:58 15/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱռողջապահության նախարարության պաշտոնյաներին մեղադրանքներ առաջադրվեցին
19:07 13/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն պաշտոնապես հաստատել է Սարո Ծատուրյանի ձերբակալությունը
18:12 13/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել են առողջապահության նախարարության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ

Полномочия начальника Госагентства по здравоохранению Минздрава Армении Саро Цатуряна приостановлены 06/20/2016   19:13  |  Криминальная хроника
По информации “ФактИнфо”, Следственный комитет Армении приостановил полномочия начальника Государственного агентства по здравоохранению Минздрава РА Саро Цатуряна.
Напомним, С. Цатурян и еще двое высокопоставленных чиновника - начальник ереванского городского центра Арсен Седракян и бывший начальник отдела закупки медицинских услуг и информации Агентства Самвел Харазян были задержаны по подозрению в злоупотреблении должностным положением.
Впоследствии им было предъявлено обвинение по признакам части 2 статьи 308(Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия) Уголовного кодекса Армении.