Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Իրան 06/18/2016 10:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության ԷԹՔԱ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի հետ, այցելել ընկերության գործարաններ, խանութների ցանց և ծանոթացել արտադրվող ապրանքի տեսականուն:
Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեղհանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

Армения и Иран договорились развивать сотрудничество в области обороны 06/18/2016 11:14 | Лента новостей
Возглавляемая заместителем министра обороны-начальником департамента материально-технического обеспечения Министерства обороны Армении Мовсесом Акопяном делегация с 14-го по 17-е июня находилась в Исламской Республике Иран с рабочим визитом.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства, в рамках визита делегация Минобороны Армении встретилась с исполнительным директором организации “ЭТКА” министерства обороны и поддержки ВС Ирана Мохаммадом Мехди Карбалой, побывала на предприятиях, сети магазинов компании и ознакомилась с производимой продукцией.
Армянскую делегацию принял также министр обороны и поддержки ВС ИРИ Хосейн Дехган. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся перспектив развития армяно-иранского сотрудничества в области обороны.
По итогам визита были достигнуты договоренности о развитии сотрудничества в ряде сфер. Стороны подписали меморандум о взаимопонимании.