Հակառակորդը որոշ հատվածներում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից, գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից 06/17/2016 09:35 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ հարաբերական անդորրը պահպանվել է: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շփման գծի որոշ հատվածներում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից, գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана ночью обстреляли некоторые участки передовой из пулеметов и снайперского оружия - Минобороны НКР 06/17/2016   10:33  |  Карабахский конфликт
В ночь на 17-е июня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил сохранялось относительное затишье, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня на некоторых участках передовой, ведя обстрел из стрелкового оружия, пулеметов и снайперского оружия.
“Передовые части Армии обороны полностью контролируют оперативную ситуацию на передовой и продолжают осуществлять надежную защиту боевых позиций", - отмечается в сообщении.