Նուբարաշենի խճուղում Եղիշե Խաչատրյանի սպանության գործով ձերբակալվել է ևս մեկ անձ 06/17/2016 14:20 | Քրեական խրոնիկոն
Նուբարաշենի խճուղում ԵՊՀ բանասիրության ֆակուլտետի հայոց լեզվի ամբիոնի դոցենտ Փառանձեմ Մեյթիխանյանի ամուսնու՝ 58-ամյա Եղիշե Խաչատրյանի դաժան սպանության գործով քիչ առաջ ձերբակալվել է ևս մեկ անձ:
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց նաև ՀՔԾ մամլո խոսնակ Միքայել Ահարոնյանը:
Հիշեցնեն, որ հունիսի 04-ին՝ ժամը 23. 00-ի սահմաններում, ավտոմեքենան վարելու համար արված դիտողությունը 58-ամյա տղամարդու համար կյանք է արժեցել։
Եղիշե Խաչատրյանի սպանության մեջ մեղադրվողների նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանավորումը չի փոփոխվել
Մի խումբ երիտասարդներ՝ վրդովվելով նկատողությունից հարձակվել են տղամարդու վրա ու հենց նրա տարեց մոր աչքի առաջ ծեծելով սպանել։
Գործով մեղադրանք է առաջադրվել 3 անձի՝ Խաչիկ Կոսյանին, Արարատ Նիկողոսյանին և Արտաշես Չիչոյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 10-րդ կետով:

Еще один человек задержан по делу об убийстве мужа известного армянского филолога 06/17/2016   14:42  |  Криминальная хроника
Еще один человек задержан по делу о жестоком убийстве мужа известного филолога, преподавателя Ереванского государственного университета(ЕГУ) Парандзем Мейтиханян - 58-летнего Егише Хачатряна на Нубарашенском шоссе в Ереване.
Эту информацию “Фактинфо” подтвердил пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Микаэл Агаронян.
Егише Хачатрян был убит поздно вечером 4 июня на Нубарашенском шоссе. Сделанное Егише Хачатряном замечание по поводу нарушения ПДД стоило ему жизни.
Обвинения по делу предъявлены троим лицам: Хачику Косяну, Арарату Никогосяну и Арташесу Чичояну. Им инкриминируют пункты 7 и 10 части 2 статьи 104(Убийство, совершенное группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений)  УК РА.Все трое находятся под стражей.