Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալին և պաշտպանության նախարարի տեղակալին 06/15/2016   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 15-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրյամովի եւ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Դավիթ Փախչանյանի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը, որին ներկա էր Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը եւ այս ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Президент НКР встретился с первым заместителем начальника ГШ ВС и замглавы Минобороны Армении 06/15/2016   13:25  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился в среду с первым заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения, генерал-лейтенантом Энрико Апрямовым и замминистра обороны РА Давидом Пахчаняном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече, в которой принял участие министр обороны Республики Арцах, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян, обсуждались вопросы, касающиеся армейского строительства и сотрудничества двух армянских государств в данной сфере.