Հայկ Խանումյանին առևանգելու մեջ մեղադրվողները կալանավորվեցին 06/13/2016   21:48  |  Քրեական խրոնիկոն
ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանին առևանգելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով նախաքննության ընթացքում քննչական խմբի կողմից հունիսի 10-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվել են մի շարք դատավարական գործողություններ: Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ոստիկանությունից, մասնավորապես.
- Միքայել Միքայելի Սահակյանին և Սերգեյ Գեորգիի Ավանեսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ԼՂՀ քրեական օրենսգրքի 129-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետով նախատեսված հանցագործության կատարման համար,
- հայտնաբերվել և առգրավվել է հանցագործության կատարման ժամանակ օգտագործված տրանսպորտային միջոցը, ինչպես նաև հանցանքի կատարման պահին մեղադրյալների հագին եղած հագուստը, (համազգեստը),
- նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ,
- կատարվել են վկաների, ինչպես նաև տուժողի լրացուցիչ  հարցաքննություններ,
2016թ. հունիսի 12-ի ԼՂՀ ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ` բավարարվել է մեղադրյալներ Ս.Գ.Ավանեսյանի և Մ.Մ.Սահակյանի նկատմամբ երկու ամիս ժամկետով կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը:
16:47 06/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՀայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու գործով իրականացվում է հետաքննություն. ԼՂՀ ոստիկանություն

Обвиняемые в похищении депутата парламента НКР Айка Ханумяна взяты под стражу 06/14/2016   09:17  |  Криминальная хроника
Два человека взяты под стражу в рамках уголовного дела по факту похищения депутата Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Айка Ханумяна, сообщает пресс-служба полиции НКР.
В ходе предварительного следствия по уголовному деле в период с 10-го по 13-е июня был проведен ряд процессуальных мероприятий.
В частности, Микаелу Саакяну и Сергею Аванесяну предъявлено обвинение по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 129 Уголовного кодекса НКР, обнаружено и изъято транспортное средство, которое было использовано про совершении преступления, а также одежда (форма),которая была на обвиняемых в момент совершения преступления.
Назначен ряд экспертиз, свидетели и потерпевший дополнительно допрошены.
“По решению суда первой инстанции общей юрисдикции НКР от 12-го июня удовлетворено ходатайство об избрании в отношении С.Аванесяна  и М.Саакяна меры пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.