Բաթումում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը պարգևատրվել է Աջարիայի կառավարության շնորհակալագրով 06/13/2016 18:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Բաթումում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արամ Գրիգորյանը հրաժեշտի հանդիպումներ է ունեցել Աջարիայի Ինքնավար Հանրապետության Կառավարության ղեկավար Արչիլ Խաբաձեի, Գերագույն խորհրդի նախագահ Ավթանդիլ Բերիձեի, Բաթումի քաղաքապետ Գիորգի Երմակովի, կրթության, մշակույթի ու սպորտի նախարար Գիորգի Թավամաիշվիլու, առողջապահության ու սոցիալական հարցերի նախարար Նուգզար Սուրմանիձեի, գյուղատնտեսության նախարար Զաուր Փութկարաձեի, գլխավոր դատախազ Գիորգի Մոսաշվիլու հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, գյուղատնտեսության նախարար Փութկարաձեի հետ քննարկվել է «ՀՀ Լոռու մարզի ու Վրաստանի Աջարիայի Ինքնավար Հանրապետության միջև համագործակցության մասին» 2014 թ. համաձայնագրի շրջանակներում համատեղ ծրագրերի իրականացման հեռանկարները:
Կրթության, մշակույթի ու սպորտի նախարար Թավամաիշվիիիլ հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը երախտագիտություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության հետ ակտիվ համագործակցության համար, որի վկայությունն են մշակութային ոլորտում կազմակերպված և դեռևս մշակվող ծրագրերի իրականացումը ինչպես Բաթումիում, այնպես էլ՝ Երևանում:
Իրավական հարցերի լայն շրջանակը ներառված էր Աջարիայի նորանշանակ Գլխավոր դատախազ Մոսաշվիլու հետ հանդիպման օրակարգում:
ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արամ Գրիգորյանը արդյունավետ աշխատանքի և փոխշահավետ համագործակցության համար Ինքնավար Հանրապետության կառավարության ղեկավար Արչիլ Խաբաձեի կողմից պարգևատրվել է Աջարիայի կառավարության շնորհակալագրով:

Лорийская область Армении и Аджария обсуждают перспективы совместных проектов в сельхозсфере 06/14/2016   00:40  |  Лента новостей
Завершающий свою дипломатическую миссию генеральный консул Армении в Батуми Арам Григорян провел серию прощальных встреч с председателем правительства Автономной республики Аджария Арчилом Хабадзе, председателем Верховного совета Автандилом Беридзе, мэром Батуми Гиоргием Ермаковым, министром образования, культуры и спорта Гиоргием Тавамаишвили, министром здравоохранения и социальных вопросов Нугзаром Сурманидзе, министром сельского хозяйства Зауром Путкарадзе, генеральным прокурором Гиоргием Мосашвили.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, с министром сельского хозяйства Зауром Путкарадзе были обсуждены перспективы реализации совместных проектов в рамках реализации положений договора «О сотрудничестве между Автономной республикой Аджария Грузия и областью Лори Армении».
В ходе встречи с министром образования, культуры и спорта Аджарии Гиоргием Тавамаишвили Арам Григорян выразил признательность за активное сотрудничество с Генконсульством, свидетельством чего являются организованные в культурной сфере и в данный момент все еще разрабатываемые программы, как в Батуми, так и в Ереване.
Широкий круг правовых вопросов был включен в повестку встречи генконсула Армении с новым генеральным прокурором Аджарии Гиоргием Мосашвили.
За плодотворную работу и взаимовыгодное сотрудничество Арам Григорян был награжден Арчилом Хабадзе благодарственной грамотой.