Դատախազը, թերությունները շտկելուց հետո, Շուշանիկ Բախշյանի և Անի Բաբելյանի վերաբերյալ գործը կրկին դատարան է ուղարկել 06/11/2016 13:20 | Քրեական խրոնիկոն
Ծննդկան Մերի Մարգարյանի մահվան գործը դատարանի կողմից դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազին վերադարձնելուց հետո դատախազը քրեական գործում առկա թերությունները շտկելուց հետո կրկին դատարան է ուղարկել:
Նախօրեին գործը ստացվել է դատարան:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, գտել էր, որ կազմված մեղադրական եզրակացությունը չի համապատասխանում ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 270 և 271-րդ հոդվածներում նշված մեղադրական եզրակացությունն առաջադրող պահանջներին, իսկ դատախազը, ստուգելով մեղադրական եզրակացությամբ ստացված գործը, ուշադրություն չի դարձել սույն որոշման մեջ նշված թերությունների վրա և միջոցներ չի ձեռնարկել դրանք շտկելու ուղղությամբ:

Прокурор после устранения недостатков вновь направил дело в отношении врачей медцентра “Шенгавит” в суд 06/11/2016   13:36  |  Криминальная хроника
Прокурор после устранения выявленных недостатков  вновь направил уголовное дело о смерти роженицы Мэри Маргарян в суд. Дело накануне поступило в суд.
Напомним, ранее суд вернул дело о смерти роженицы Мэри Маргарян осуществляющему надзор прокурору на устранение недостатков, выявленных в обвинительном заключении.
Как сообщало ранее “Фактуинфо”, суд общей юрисдикции административного района Шенгавит под председательством судьи Давида Балаяна счел, что составленное обвинительное заключение не соответствует указанным в статьях 270 и 271 Уголовно-процессуального кодекса РА требованиям. Отмечалось также, что прокурор, проверив полученное вместе с обвинительным заключением дело, не обратил внимания на указанные в настоящем решении недостатки и не предпринял меры к их устранению.