Կրեմլը չի բացառում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպումը Պետերբուրգում 06/10/2016   14:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հունիսի 10-ին լրագրողներին հայտարարել Է, որ Կրեմլում չեն բացառում Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպումը Պետերբուրգում, այդ ուղղությամբ աշխատանք է տարվում:
«Այդ ուղղությամբ աշխատանք է տարվում: Մենք չենք բացառում, որ նման հանդիպում կկայանա: Այն դեպքում, երբ դա վերջնականապես հաստատվի, մենք տեղեկատվություն տրամադրենք»,-ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե Սանկտ Պետերբուրգում կկայանա արդյոք Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպումը եւ, եթե այո, նշանակում է արդյոք, որ կողմերն ընդհանուր հայտարարի են եկել:
17:06 07/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը վճռորոշ դեր կխաղա ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործում. Անգելա Մերկել
13:32 07/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱնգելա Մերկելն այսօր կընդունի Իլհամ Ալիևին. օրակարգում է նաև Ղարաբաղի խնդիրը
16:05 26/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՍարգսյան-Ալիև հնարավոր հանդիպմանը փաստաթուղթ ստորագրելու մասին լուրերը իրականության հետ աղերս չունեն. Նալբանդյան

В Кремле не исключают трехсторонней встречи президентов России, Армении и Азербайджана в Петербурге 06/10/2016   14:39  |  Карабахский конфликт
В Кремле не исключают трехсторонней встречи лидеров России, Армении и Азербайджана в Петербурге, работа в этом направлении ведется. Об этом, как передает РИА Новости, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Работа в этом направлении ведется. Мы не исключаем, что такие встречи состоятся. В случае, если это будет окончательно подтверждено, мы дадим информацию", — сказал Песков, отвечая на вопрос, действительно ли в Санкт-Петербурге состоится трехсторонняя встреча президентов России, Армении и Азербайджана, и если да, то означает ли это, что стороны пришли к общему знаменателю.