ԼՂՀ ԱԺ ծեծի ենթարկված պատգամավորը տուժող է ճանաչվել 06/09/2016   11:09  |  Քրեական խրոնիկոն
ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանը տուժող է ճանաչվել: Այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ԼՂՀ ոստիկանությունը:
ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորին առևանգելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական կատարվել է դեպքի վայր հանդիսացող Ստեփանակերտ քաղաքի Վերածննդի հրապարակի համապատասխան հատվածի զննություն, որի ընթացքում նաև արձանագրվել են այն շենքերն ու շինությունները, որոնց վրա տեղադրված են տեսագրող սարքեր, որոշում է կայացվել տեսագրող սարքերի դեպքին վերաբերող հնարավոր տեսագրությունները առգրավելու մասին:
Հ.Խանումյանը ճանաչվ է տուժող և հարցաքննվել:
Նշանակվել է տուժողի նկատմամբ դատաբժշկական փորձաքննություն, որոշում է կայացվել Հ.Խանումյանի նկատմամբ պաշտպանության միջոցներ կիրառելու մասին՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ, ըստ տուժողի ցուցմունքի, հանցագործության ընթացքում հնչել են իրեն ուղղված սպառնալիքներ:
Դեպքին հնարավոր ականատես մի շարք անձինք հարցաքննվել են:
Իրականացվում են քննչական և օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ՝ ուղղված հանցանք կատարած անձանց ինքնությունը պարզելուն:
16:47 06/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՀայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու գործով իրականացվում է հետաքննություն. ԼՂՀ ոստիկանություն

Подвергшийся избиению депутат парламента НКР Айк Ханумян признан потерпевшим 06/09/2016   11:29  |  Криминальная хроника
Депутат Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Айк Ханумян признан потерпевшим и допрошен, говорится в сообщении, распространенном в четверг Полицией НКР.
“В рамках уголовного дела, возбужденного по факту похищения депутата НС НКР, произведен осмотр места происшествия -  соответствующего участка на площади Возрождения в городе Степанакерт, в ходе которого были зафиксированы здания и сооружения, на которых установлены камеры видеонаблюдения. Принято решение об изъятии возможных видеозаписей, касающихся инцидента”, - говорится в сообщении.
В отношении потерпевшего назначена судебно-медицинская экспертиза, принято решение о применения средств защиты в отношени Ханумяна с учетом того обстоятельства, что, согласно показаниям потерпевшего, в его адрес во время совершения преступления были озвучены угрозы.
Ряд возможных очевидцев происшествия были допрошены.
“Предварительное следствие продолжается. Проводятся следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление личностей лиц, совершивших преступление”, - отмечается в сообщении.