Հայկ Խանումյանը այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից 06/09/2016 14:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանը, ով հունիսի 6-ին Ստեփանակերտում բռնության էր ենթարկվել, այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից։
«Առաջին լրատվական»-ի հետ զրույցում պատգամավորը նշել է, որ արդեն պաքինվում է, հերթական բուժզննումն անցնելու է 10 օրից։
Հիշեցնենք, որ Հայկ Խանումյանին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 129-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ կետերի /մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ, կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով կամ դրա գործադրելու սպառնալիքով մարդուն առևանգելը/ հիման վրա։

Депутата Айка Ханумяна выписали из больницы 06/09/2016   15:18  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Айк Ханумян, который 6 июня подвергся избиению, сегодня выписался из больницы.
Депутат в беседе с корреспондентом “Первого информационного” отметил, что идет уже на поправку. В ближайшие 10  дней пройдет очередное медобследование.
Напомним, по факту избиения Айка Ханумяна возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 129 (Похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору с применением опасного для жизни и здоровья насилия, либо с угрозой применения насилия) УК НКР.