Բնական աղետի հետևանքով մահացել է երկու զինծառայող 06/08/2016   17:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Բնական աղետի` 08.06.2016թ. ժամը 00:30-ի սահմաններում տեղացած առատ անձրևից առաջացած ջրհեղեղի, ուժեղ քամու հետևանքով ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ անհետ կորել են N զորամասի ժամկետային զինծառայողներ կրտսեր սերժանտ Վարդան Կարապետի Ղրմաջյանը և շարքային Արմեն Պավելի Գազարյանը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում Վ.Ղրմաջյանի դին հայտնաբերվել է ժամը 05:45-ի սահմաններում, իսկ Ա.Գազարյանի՝ դին ժամը 09:30-ի սահմաններում՝ հարակից տարածքներից:

Двое военнослужащих погибли в Армении в результате стихийного бедствия 06/08/2016   18:12  |  Чрезвычайное просшествие
Двое военнослужащих срочной службы погибли в Армении в результате стихийного бедствия.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 8 июня примерно в 00:30 в результате наводнения, произошедшего из-за проливных дождей, и сильного ветра двое военнослужащих срочной службы одной из воинских частей - младший сержант Вардан Карапетович Грмаджян и рядовой Арсен Павлович Газарян пропали без вести при исполнении служебных обязанностей.
В результате предпринятых мероприятий тело В.Грмаджяна было обнаружено близ прилегающей территории около 05:45, а тело А.Газаряна - около 09:30.