Ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ 06/08/2016   15:17  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 9-ին ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության ողջ տարածքում, 11-ին հյուսիսային շրջաններում, 10-ին, 12-13-ը շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 10-13-ը կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 9-ին ժամանակ առ ժամանակ, 10-ին, 12-13-ը՝ երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վ արագությամբ: 11-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է:
09:46 05/06/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՑիկլոնի ազդեցությունը հանրապետության տարածքում կպահպանվի մինչև հունիսի 10-ը ներառյալ. ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայություն

В Армении вновь прогнозируются дожди с грозами и градом 06/08/2016   15:44  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 9-го июня на всей территории Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 11-го июня на севере республики, а также 10-го и 12-го июня - после полудня и в первой половине ночи в большинстве регионов, в отдельных местностях возможен град.
Температура воздуха 10-13 июня повысится на 4-5 градусов.
В ряде районов Еревана 9 июня время от времени, а также 10-го и 12-13 июня в вечерние часы и в первой половине ночи ожидаются дожди с грозами, в отдельных районах возможен град. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 15-20/сек..