Ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 06/07/2016   13:08  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում hունիսի 8-9-ը ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ: 11-ին հյուսիսային շրջաններում, 10-ին, 12-ին շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 8-ին կնվազի 4-5 աստիճանով, 9-11-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 8-9-ը ժամանակ առ ժամանակ, 10-ին, 12-ին՝ երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վ արագությամբ: 11-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է:
09:46 05/06/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՑիկլոնի ազդեցությունը հանրապետության տարածքում կպահպանվի մինչև հունիսի 10-ը ներառյալ. ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայություն

Дожди с грозами ожидаются на всей территории Армении в ближайшие два дня 06/07/2016   13:58  |  Лента новостей
Дожди с грозами ожидаются временами 8-9 июня на всей территории Армении, местами возможен град, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 11-го июня на севере республики, а также 10-го и 12-ги июня после полудня и в первой половине ночи в большинстве регионов, в отдельных местностях возможен град.
Температура воздуха 8-го июня понизится на 4-5 градусов, а 9-11 постепенно повысится на 2-4 градуса.
В ряде районов Еревана 8-9 июня время от времени, а также 10-го и 12-го июня в вечерние часы и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди с грозами, в отдельных районах возможен град.